Elon_Musk_Je_nacase_vytvorit_obrovsky_bojovy_robot

Elon Musk v statuse na sociálnej sieti Twitter sa v roku 2016 vyjadroval o svojej záľube k animovaným filmom z Japonska a následne v priebehu dnešného dňa poznamenal, že je čas na vytvorenie “mecha” (mechanického) alebo obrovského bojového “anime” robota.

Musk zverejnil tweet na sieti, kde spomenul, že získal obľubu v tomto žánri filmov.

Okolo polnoci, Musk zavesil tweet s trailerom k filmu “Love Your Name” a poznamenal, že si ho obľúbil. Wikipedia opisuje film ako “japonský animovaný romantický, fantasy drama film”, ktorý sa stal hitom v Japonsku aj mimo neho.

Okolo 1:30 ráno, Musk v statuse poznamenal že “je načas vytvoriť mecha.”

“Mecha” v kontexte “anime” predstavuje obrovský bojový a lietajúci robot ktorý je pilotovaný jednotlivcom. Roboty, populárne z japonských animovaných filmov ako “Gundam”, sú zvyčajne vyzbrojené bežnými ako aj špeciálnymi zbraňami.

Zatiaľ čo vlády po celom svete míňajú každoročne stovky miliárd na programy zbraní a obrany, žiadna veľká armáda ešte nenaznačila potrebu obrovského robota, ktorý by vedeli využiť v boji.

Hoci sa zdá, že Musk sa zvyčajne vyjadruje o tom, že prevezme výzvu okolo výroby tohto sci-fi robota, aj predtým sa sa však v jeho vyjadreniach zdanlivo jednalo o žartujúce návrhy.

Elon Musk v septembri poznamenal, že dcérska spoločnosť ďalšej Muskovej firmy SpaceX – Boring Company “začala ako vtip.”

Teraz však spoločnosť Boring pracuje na masívnom tunelovom projekt pre mesto Los Angeles s cieľom uľahčenia dopravnej komunikácie.

Spoločnosť Boring Company v skutočnosti má už za sebou predaj nepraktických zbraní s plameňometom, ktoré sa rýchlo vypredali a tiež boli ako vtip s odkazom na film “Space Balls”.

Súvisiace:
Tesla klesla o 6%, ako manažéri rezignujú a Elon Musk fajčí marihuanu
Elon Musk sľubuje $ 1 jazdu v tranzitných tuneloch LA

Ale nie všetky vtipy Elona Muska na sociálnej siete – Twitter boli na tom tak dobre. Po neslávne známom “finančnom zabezpečení”, v rámci ktorého sa snažil dostať automobilku Tesla do súkromného vlastníctva, v cene akcií 420 dolárov, Komisia pre cenné papiere ho zažalovala.

Zákon SEC-u tvrdí, že Musk prišiel s falošným alebo zavádzajúcim vyhlásením na sociálnej sieti Twitter a že to bolo vtipom aj pre jeho priateľku.

V podaní sa uvádzalo: “Musk uviedol, že zaobstaral cenu až do výšky 420 dolárov, pretože sa nedávno dozvedel o významnosti čísla v marihuanovej kultúre a myslel si, že jeho priateľke” to príde smiešne, čo určite nie je veľký dôvod na výber ceny.”

Musk súhlasil s tým, že z pozície predsedu predstavenstva spoločnosti Tesla odstúpi v rámci dohody so SEC, aj keď zostane výkonným riaditeľom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár