Facebook_Elon_Musk_odstranil_ucty_firiem_Tesla_a_SpaceX

Elon Musk nenápadne vymazal profily spoločností Tesla a SpaceX z najpopulárnejšej platformy sociálnych médií na svete.

Výzvy na upustenie od spoločnosti Facebook sa objavili začiatkom tohto týždňa, ako sa zverejnila správa o tom, že údaje o približne 50 miliónoch používateľov získala analytická firma Cambridge Analytica a využila ich v politickom ovplyvňovaní. V piatok sa Musk k tomuto trendu pripojil a na plaforme vykonal odstránenie oficiálnych stránok spoločností Tesla a SpaceX.

Všetko sa rozbehlo v rýchlej výmene na sociálnej sieti Twitter, ktorá začala v piatok ráno, keď Musk odpovedal na široko zdieľanú tweet, ktorá vyzval ľudí, aby odstránili svoje stránky na Facebooku.

Musk odpovedal: “Čo je to Facebook?”

Iný používateľ ho vyzval, aby z tejto platformy odišiel a Musk mu odpovedal, že “si neuvedomil”, že má na Facebooku stránky.

Súvisiace: Spoluzakladateľ WhatsApp, ktorý Facebook kúpil zverejnil status #DeleteFacebook

Na otázku, či odstráni aj stránku spoločnosti Tesla, Musk odpovedal: “Určite.“

V poobedňajších hodinách amerického času ste už stránky nenašli. Profily obsahovali viac ako 2 milióny ľudí.

Musk na Twitteru neskôr napísal: “Nepoužívam Facebook a nikdy som ho nemal, takže si nemyslím, že som nejaký mučeník alebo že by moje firmy z toho dôvodu utrpeli obrovský úder,” … “Takisto neinformujeme a neplatíme žiadnu reklamu, takže … je to jedno.”

Taktiež sa objavili výzvy, aby Musk odišiel aj z Instagramu, ktorý vlastní spoločnosť Facebook.

Používateľ na sociálnej sieti Twitter poukázal na vzťah Facebooku s aplikáciou slúžiacou na zdieľanie fotografií v tweete a Musk odpovedal, že “vplyv spoločnosti sa tu ukazuje”. Tým sa však zdá, že Musk žiadne účty na Instagrame nevymaže.

Neskôr to zanalyzoval a v statuse na sociálnej sieti Twitter poznamenal, že Instagram je “pravdepodobne v poriadku”, pokiaľ “zostane od Facebooku nezávislý”.

Musk často používa platformu zdieľania fotografií, na poskytovanie informácií o svojich podnikoch a projektoch.

Veľkú časť verejných informácií o jeho ďalšom podniku, s názvom The Boring Company bola zdieľaná prostredníctvom príspevkov umiestnených na Instagrame. Jeho osobný účet sa môže pochváliť takmer 7 miliónmi sledovateľov.

Účet SpaceX má tiež 3 milióny sledovateľov a Tesla 4 milióny.

Súvisiace: Zamestnanci Facebooku sú na Marka Zuckerberga naštvaní

Musk a generálny riaditeľ spoločnosti Facebook – Mark Zuckerberg sa už v minulosti konfrontovali.

Zuckerberg minulý rok naznačil, že Musk preháňa pokiaľ sa jedná o potenciálne nebezpečenstvo umelej inteligencie. Musk reagoval tým, že Zuckerberg “chápe túto oblasť v obmedzenom pohľade.”

Dokonca v septembri 2016 raketa spoločnosti SpaceX explodovala na štartovacej doske a zničila drahý satelit, ktorý Facebook chcel použiť k šíreniu internetu na Zemi.

Zuckerberg poukázal na stratu satelitu v príspevku na Facebook.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, ZDNet

Facebook komentár