Elon Musk je najbohatším človekom planéty.

Elon Musk je najbohatším človekom planéty.

Elon Musk podľa agentúry Bloomberg získal späť titul najbohatšieho človeka na svete.

Generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla z prvej priečky v decembri minulého roka zosadil Bernard Arnault, ktorý je generálnym riaditeľom francúzskej luxusnej značky LVMH, čím sa Musk stal na viac ako dva mesiace druhým v poradí. Od pondelka však agentúra Bloomberg uvádza, že rally na akciách automobilky Tesla vyniesla Muska späť na vrchol rebríčka miliardárov (v reálnom čase).

Muskov čistý majetok bol v pondelok po zatvorení trhov podľa agentúry Bloomberg približne na úrovni 187,1 miliardy dolárov, čím len tesne prekonal majetok Arnaulta v objeme 185,3 miliardy dolárov.

Musk v roku 2021 dokonca porazil zakladateľa spoločnosti Amazon – Jeffa Bezosa a stal sa najbohatším človekom na svete. Trojica Musk, Arnault a Bezos si na vrchole rebríčka miliardárov s označením Bloomberg Billionaires Index pravidelne vymieňa miesta.

Zatiaľ čo akcie spoločnosti Tesla minulý rok prudko klesli v súvislosti s Muskovou problematickou akvizíciou sociálnej siete Twitter a širším poklesom technologického trhu, akcie výrobcu elektromobilov odvtedy v roku 2023 prudko vzrástli.

Musk je síce aktuálne najbohatším človekom na svete, ale zároveň drží rekord s najväčším objemom majetku, o ktorý kedy niekto v histórii prišiel. Koncom minulého roka sa Musk stal prvým človekom, ktorý prišiel o majetok v hodnote 200 miliárd dolárov – po tom, čo jeho čistý majetok klesol z približne 340 miliárd dolárov v novembri 2021 na 137 miliárd dolárov dosiahnutých v decembri roka 2022.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, CNN

Facebook komentár