Miliardár Elon Musk v piatok ráno stratil zhruba 165 miliónov amerických dolárov. Teda aspoň v cenných papieroch.

Akcie jeho spoločnosti solárnych panelov – SolarCity klesli potom, čo vykázala stratu, ktorá bola väčšia ako očakával Wall Street. Horšie je, že spoločnosť významne znížila svoje prognózy rastu pre budúci rok, ale aj ďalšie roky.

Musk je taktiež generálnym riaditeľom spoločností Tesla Motors a SpaceX. Ale je aj predsedom predstavenstva a najväčším akcionárom vo firme SolarCity, ktorú prevádzkujú jeho bratranci.

Akcie na začiatku obchodovania po nahlásení straty prepadli o 21%, čo predstavuje pokles o 204 miliónov dolárov.

Ale väčší záujem mali akcionára o oznámenie, kde SolarCity poznamenala, že zníži jej plánovaný rast, keďže chce ušetriť peniaze.

Súvisiace: Elon Musk: “Ľudstvo momentálne vedie najhlúpejší experiment v histórii“

Platnosť federálneho daňového odpočtu na investície pre poskytovateľov solárnych panelov vyprší na konci roka 2016 a firma Solar City poznamenala, že bude pre nich výzvou zamerať sa skôr na náklady, ako jej posledné rastové ciele.

Akcie spoločnosti SolarCity už v poslednom roku prešli takmer 30% prepadom.

Správca hedžových fondov a investor, ktorý chce zarobiť na jej poklese – Jim Chanos na začiatku tohto roka poznamenal, že vsádza proti akciám SolarCity. Túto spoločnosť nazval tzv. subprime veriteľom a povedal, že je “naozaj nie je ničím viac, než spoločnosťou spotrebiteľského financovania. A je naozaj nepostačujúcou firmou.”

Výsledky investícií Elona Muska v poslednej dobe nedosahujú pozitívne úrovne. Akcie automobilky Tesla v poslednom mesiaci klesli až o 14% po tom, čo spotrebiteľský časopis znížil hodnotenie  Modelu S.

Zdroj: FoxBusiness

Facebook komentár