Zdá sa, že motto Elon-a Musk-a v týchto dňoch je “Hor sa do nekonečna a ešte ďalej.”

Tento magnát automobilov na elektrický pohon nedávno oznámil svoj ​​zámer o revolúciu sektoru solárnej energie. V súčasnosti Musk je pripravený zrealizovať jeho cieľ, ktorý bol až do nedávnej doby považovaný za sci-fi: cestovaniu ľudí na Mars.

Súvisiace: 5 vecí, ktoré ste pravdepodobne nevedeli o Tesla Motors

Áno, Mars. V rozhovore pre spravodajskú televíziu CNBC Musk vyhlásil, že tá vízia je “určite možná” a ľudia by mali začať cestovať na Mars už do desiatich rokov.

Poznamenal: “Dúfam, že prvý ľudia budú môcť cestovať na Marse do 10 až 12 rokov.”

Musk nie je prvou osobou, ktorá navrhla kolonizáciu na Marse. Mars One Foundation dúfa, že začne posielať ľudí na jednosmerné cesty na túto červenú planétu už na začiatku roka 2023, rok pred cieľom Elona Muska.

Súvisiace: Úžasný život Elona Muska

Zatiaľ nadácia dostala viac ako 200 000 žiadostí o výlet na Mars, z dôvodu alarmujúcich komentárov k stavu Zeme.

Pre Muska, ktorým sa stanovil priespieť ku kolonizácií Marsu je to veľmi dôležité. Bez nej bude podľa neho ľudstvo žiť len tak dlho, bez toho, aby malo možnosť sa vyhnúť katastrofickej udalosti, ako bol pre dinosaurov asteroid.

Ale je tento termín do roku 2024 realistický? Philip Metzger, fyzik a planetárny vedec z NASA Kennedy Space Center pre Forbes povedal: “Myslím, že je celkom možné.”

Musk bol už skôr nadšený z prieskumu vesmírneho priestoru, na základe čoho v roku 2002 založil SpaceX, cez ktorú nedávno predstavila Dragon V2, ktorej priestor je navrhnutý tak, aby vzala NASA astronautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu.

Musk v máji povedal: “Dôvodom prečo bol SpaceX vytvorený, bolo urýchliť vývoj raketovej techniky pre zriadenie sebestačnej trvalej základne na Marse.”

Súvisiace: Elon Musk sa chystá vyrobiť najťažšiu raketu – môže sa dostať až na Mars

SpaceX taktiež pracuje na inej kozmickej lodi – Falcon Heavy. Falcon Heavy je navrhnutá tak, aby vedela posielať náklad do vesmíru, ale v najbližších desiatich rokoch nebude mieriť na Mars. Muska taktiež uviedol: Raketa, ktorá pôjde na Mars bude “oveľa väčšia, než Falcon Heavy.”

Zdroj: CBSNews, Bloomberg

Facebook komentár