Elon_Musk_Solarna_strecha_moze_stat_menej_ako_bezna_strecha_2016

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Tesla – Elon Musk povedal, že solárne strechy, ktoré budú predávané v rámci spojenej spoločností Tesla-SolarCity budú pravdepodobne stáť menej, ako bežná inštalácia striech.

Akcionári firmy Tesla a SolarCity vo štvrtok zahlasovali za dohodu v hodnote 2 miliárd dolárov. Na konci októbra, Elon Musk predstavil nový produkt solárnych striech, vďaka ktorému ukázal svoju víziu pre kombinovanú spoločnosť SolarCity, ale neposkytli špecifiká o tom, koľko by to stálo.

Súvisiace: Takto by mestá mohli vyzerať o 10 rokov

Vo štvrtok po hlasovaní akcionárov Musk oznámil, že ich solárna strecha bude pravdepodobne stáť menej, ako bežná strecha:

“Vyzerá to celkom sľubne, keďže solárna strecha naozaj bude stáť menej ako normálna strecha a to všetko dokonca ešte predtým, ako by sme brali do úvahy hodnotu ušetrenej energie. Takže základný problém môže byť iba otázkou okolo presvedčenia ľudí – “Budú chcieť ľudia strechu, ktorá vyzerá lepšie ako bežná strecha, vydrží dvakrát tak dlho, má menšie náklady a mimochodom vyrába elektrinu – tak, prečo by ste mali dostať niečo iné?”

Musk ďalej poznamenal, že do faktorov tejto ceny sú započítané aj náklady na pracovnú silu.

Počas konferenčného hovoru, realizovanom 1. novembra, generálny riaditeľ firmy SolarCity – Lyndon Rive povedal, že ich spoločnosti sú zamerané na 40 centov za Watt, čo je k súlade s konkurenciou.

Musk 28. októbra predstavil víziu, ktorú majú pomôcť naplniť solárne šindle, ktoré bude Tesla vyrábať v štyroch rôznych prevedeniach pod značkou Tesla Solar (po zlúčení so SolarCity) a bude ich dodávať priamo užívateľom.

Súvisiace: Čo robí Tesla a SpaceX tak úspešnými (nie sú to autá ani rakety)

Elektrina by sa skladovala v zásobníkoch Powerwall a nabíjala by aj elektromobil zaparkovaný v garáži. Aj ten môže čiastočne poslúžiť ako núdzový zdroj elektriny.

Tesla bude vyrábať solárne články pre streche s firmou Panasonic, vo výrobnom závode v Buffale, v štáte New York.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj:Fortune, Bloomberg

Facebook komentár