Elon Musk_Tesla_dostala_146000_objednavok_pre_svoj_Cybertruck

Elon Musk v sobotu uviedol, že automobilka Tesla doteraz dostala 146 000 objednávok na jej nový automobil s označením Cybertruck.

Tesla v štvrtok predstavila nový futuristický pickup na promo akcii v Los Angeles. Vozidlo predstavuje veľký kovový lichobežník, ktorého cena začína na hodnote 39 900 dolárov.

Keď sa však Musk pokúsil predviesť odolnosť nákladného vozidla tým, keď dizajnér spoločnosti Tesla hodil kovovú guľu do jedného z obrnených okien pickupu, okno však skončilo s prasknutím.

Musk na udalosti poznamenal: “Do skiel sme hádzali rôzne predmety a doslova aj kuchynský drez a nerozbilo sa to.” Z nejakého divného dôvodu sa to počas predstavenia stalo,“ … “Neviem prečo.” Pozrieme sa na to a napravíme to.“

Niektorí analytici Wall Street kritizovali extrémny štýl nákladného automobilu, zatiaľ čo iní špekulovali, že práve tento výrazný dizajn by mohol byť pre Teslu primárnym dôvodom pre predaj.

Akcie spoločnosti Tesla v piatok klesli o 6,1% na 333,04 dolárov.

Analytici z Deutsche Bank v poznámke uviedli: “Rozbitie sklenených okien vozidla počas live predstavenia nebolo dobrým začiatkom.”

Musk neskôr zdieľal videozáznam zhotovený pred oficiálnym debutom, ktorý ukázal, že okno pickupu kovovú guľu zvládlo.

Cybertruck je šiestym modelom vozidla spoločnosti Tesla od svojho založenia v roku 2003. Bude konkurovať modelom ako Ford F Series a Chevrolet Silverado od spoločnosti General Motors.

Súvisiace:
Tesla Cybertruck je centrom internetových vtipov
Elon Musk: “Tesla bude vyrábať autá v Berlíne”

Niektorí analytici však tvrdia, že neočakávajú, že by pickup od spoločnosti Tesla mohla byť vážnym konkurentom na trhu práve tohto typu vozidla.

Predstavenie automobilu Cybertruck od spoločnosti Tesla:

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár