Tesla Motors počas tohto týždňa oznámila výsledky spoločnosti za 4Q roka 2013 a očakáva, že rast objednávok vozidiel by mal  roku 2014 vzrásť až o 55%.

Táto automobilka predpokladá zvýšeniu týždennej výroby svojho modelu S od 600 na 1000, čím táto správa poslal ich akcie prudko.

Na konferenčnom hovore po ohlásení, generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk bol požiadaný o informácie ohľadom možného dopytu elektrického crossoveru Tesla Model X, ktorý pôjde do výroby v priebehu tohto roka.

Ako obvykle, Musk bol celkom sebavedomý. Bez toho, že by vykonali marketingový tlak na podporu tohto automobilu, povedal, že spoločnosť Tesla zaznamenala obrovský záujem zákazníkov. Jeho dopyt prirovnal k rybačke, povedal: “Je to ako keď ryby skáču do člna.”

Neskôr pod ďalšej výzve Musk uviedol, ako sa bude podľa neho dariť predajom modelu X v porovnaní s modelom S. S upozornením, že je ešte skoro hádať, poznamenal že dopyt po SUV bude pravdepodobne vyšší, ako dopyt po sedane.

V súčasnosti si môžete rezervovať Model X za 5 000 amerických dolárov a očakávať, že tento automobil Vám bude niekedy v roku 2015 dodaný. Jeho úplná cena zatiaľ nebola oznámená, ale Musk povedal, že bude o niečo drahší, ako model S, ktorý začína na úroni 63 570 dolárov, po 7 500 amerických dolárov vo forme federálnej daňovej úľave.

Podľa užívateľov Tesla Motors Club Forum, táto jedinečná automobilka už dostala 8000 objednávok na model X.

Vo 4. štvrťroku roka 2013 automobilka Tesla zrýchlil svoje inžinierske práce na modely X. Tento rok plánuje dokončiť vývoji vozidla a čoskoro začne pracovať na tretej generácií “dostupného” automobilu na elektrický pohon, ktorá bude pravdepodobne odhalený v roku 2015 na Detroit Auto Show.

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár