Elon Musk zverejnil informácie snahy o predaj  automobilky Tesla, spoločnosti Apple.

Elon Musk zverejnil informácie snahy o predaj automobilky Tesla, spoločnosti Apple.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla – Elon Musk v utorok na sociálnej sieti Twitter uviedol, že „počas najtemnejších dní programu Model 3“ sa pokúsil spoločnosť predať, ale výkonný riaditeľ spoločnosti Apple – Tim Cook „sa stretnutia odmietol zúčastniť“.

Spoločnosť Apple na žiadosť o komentár okamžite neodpovedala.

Musk to potvrdil v reakcii na príspevok o správe agentúry Reuters, zverejnenej v pondelok. Podľa správy agentúry Reuters, ktorá cituje anonymné zdroje, plánuje spoločnosť Apple predstaviť automobil určený pre všeobecný trh, ktorý bude využívať novú technológiu batérií.

Musk v tweete uviedol: „Oslovil som Tima Cooka, aby som prediskutoval možnosť získania spoločnosti Tesla, firmou Apple (za 1/10 našej súčasnej hodnoty),“ … „Stretnutia sa však odmietol sa zúčastniť.“

Musk na Twitteri uviedol, že správa agentúry Reuters je „divná, ak je pravdivou“, a v druhom tweete dodal, že oslovil Cooka o možnom predaji počas prvých dní programu Tesla Model 3 – sedan, ktorý sa na trh dostal v roku 2017. Model 3 niekoľko mesiacov čelil ťažkostiam s výrobou, ako aj ďalším problémom. Model 3 je teraz najpredávanejším luxusným automobilom v USA, čo podporuje rast spoločnosti Tesla k najhodnotnejšej automobilke na svete.

V auguste 2018 Musk na sociálnej sieti Twitteri tvrdil, že uvažuje o „prevzatí spoločnosti Tesla do súkromného vlastníctva“ so „zabezpečením financovania“. Ukázalo sa, že tento tweet nie je pravdivý. Po vyšetrovaní Komisiou pre cenné papiere Musk súhlasil s urovnaním, čo obsahovalo ustanovenie, že bude musieť tweety týkajúce sa „akýchkoľvek informácií o finančnej situácii spoločnosti Tesla“ alebo „možných alebo navrhovaných fúziách“ musieť preveriť „skúsený právnik v oblasti cenných papierov“.

Nie je jasné, či takýto právnik z oblasti cenných papierov, Muskove utorkové tweety naozaj skúmal.

Prienik na automobilový trh predstavuje jednoznačne náročnú snahu. Musk uviedol, že Tesla v priebehu svojej 17-ročnej histórie, vo viacerých bodoch takmer skrachovala. Spoločnosť vykázala svoj prvý ročný zisk ešte len priebehu minulého roka.

 

Zdroj: WSJ

Facebook komentár