Elon_Musk_Cez_umelu_inteligenciu_dojde_k_odstraneniu_ludskej_rasy_2017

Elon Musk rád prichádza z predpoveďami. Možno ste už niekoľko z nich čítali, ako napríklad:

1) Žijeme v počítačovej simulácii

2) Tesla do roku 2025 prekročí trhovú kapitalizáciu spoločnosti Apple

3) Ľudia z Marsu urobia obývateľnú planétu tým, že použijú jadrové bomby

V nedávnom rozhovore kde odpovedal na otázky okolo svojho ďalšieho startupu s názvom s Neuralink, prišiel s ďalšou predpoveďou: Umelá inteligencia (AI) Nás pravdepodobne všetkých zahubí.

Súvisiace:  Ako chce Čína poraziť USA v technológiách?

V nedávnom rozhovore uviedol, že všetky snahy o to, aby bola umelá inteligencia (AI) bezpečnou, majú len “päť až desať percentnú šancu na úspech”.

Najnovšie vyhlásenie Muska je však tzv. snahou o pozitívny brand, kde sa snaží propagovať jeho spoločnosť, teda nič viac. Musk, už v minulých rokoch mnohokrát pred hrozbou umelej inteligencie varoval. V roku 2014 predpovedal, že AI je na pokraji niečoho “vážne nebezpečného”.

“Riziko niečoho, čo je vážne nebezpečné, sa nám ukáže už za 5 rokov. Za 10 rokov to bude jednoznačne vidno.”

Prvou časťou tejto predpovede sme úspešne prešli a všetky končatiny máme v poriadku. Pokiaľ ide o druhú, začína to dennodenne vyzerať logickejšie.

A následne, počas minulého roka Musk vyhlásil, že ľudia v podstate stratili snahu o boj proti umelej inteligencii (AI) a jediný spôsob, ako ju poraziť, je sa k nej pridať.

Musk poznamenal: “Pri akomkoľvek rozvoji umelej inteligencie, ľudia strácajú,” … “Môže nastať situácia, kedy umelá inteligencia bude tak inteligentná, že ľudská inteligencia bude na úrovni zvieracieho miláčika, je domáca mačka.”

V rámci tohto súboja je Musk veľkým zástanca neurónových čipov – sieťový implantát obsahujúci elektródy, ktoré sú schopné monitorovať funkciu mozgu.

Súvisiace: Elon Musk podporuje celosvetový zákaz robotov – zabijakov

V podstate je to tzv. spoj medzi mozgom a počítačom, čo umožňuje prenos dát oboma smermi.

To je základ pre spoločnosť Neuralink, ktorá je jedným z najnovších startupov Muska.

Je možné, že upozornenie zaznie len akusticky. Musk je vedúcim predstaviteľom spoločností Neuralink a OpenAI, ktoré len nedávno vyvinulu umelú inteligenciu (AI), ktorá je schopná samostatne sa učiť, čiže jeho investície sú hlboko začlenené do oblasti umelej inteligencie (AI).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LATimes

Facebook komentár