Europa_sa_chysta_na_prvu_bitcoinovu_debetnu_kartu

Populárna krypto-menová burza v Spojenom kráľovstve spúšťa Visa kartu, ktorá umožní používateľom platiť virtuálnymi menami bitcoin, etherum a litecoin.

Coinbase uviedla, že karta, ktorá bude konvertovať krypto mince do libier, môže byť tiež použitá na výber peňazí z bankomatov. Súvisiace aplikácie zákazníkom umožnia rozhodnúť, ktorú digitálnu menu použijú.

Zeeshan Feroz, ktorý má na starosti britskú divíziu spoločnosti Coinbase, v príspevku na blogu uviedol: “Karta Coinbase podporuje všetky krypto aktíva, ktoré sú k dispozícii k nákupu a predaju na platforme Coinbase, čo znamená, že za jedlo môžu platiť bitcoinom, ale pre úhradu za svoj vlakový lístok môžu použiť ethereum.”

Podľa vyjadrenia spoločnosti sa jedná vôbec o prvú karta tohto druhu vo Veľkej Británii. Čoskoro ju budú ponúkať aj v iných európskych krajinách.

Toto oznámenie prichádza v čase, keď sa ceny bitcoinu začínajú dostávať z dlhého prepadu. Bitcoin sa na začiatku tohto mesiaca, prvýkrát od novembra dostala nad úroveň 5 000 dolárov.

Odborníci uvádzajú, že toto zvýšenie cien pravdepodobne priláka nových investorov. To by mohlo byť podporou aj pre spoločnosti, ako je Coinbase, ktorá umožňuje užívateľom obchodovať s kryptomenami a ukladať ich v digitálnych peňaženkách, čím sú digitálne mince jednoduchšie využiteľné pri transakciách.

Podobná karta, ktorá umožnila užívateľom využiť virtuálne meny z účtov Coinbase bola predtým vydanou v Spojených štátoch, prostredníctvom spoločnosti Shift Payments. Shift Payments prešla premenou na Apto Payments. Aktuálna karta bola vydanou cez Metropolitan Commercial Bank a podporuje aj platobné siete Visa a MasterCard.

Súvisiace:
Ceny Bitcoinu opäť prudko stúpajú
Sledovaný indikátor hybnosti signalizuje takmer 200% rast pre bitcoin

V Európe však môže predstavovať jedným z odstrašujúcich prostriedkov výmeny, keďže je potreba platenia veľkých poplatkov. Poďme si povedať o poplatkoch.

Objednanie karty stojí £ 4,95 ($ 6,50) – prvých 1 000 zákazníkov ju môže získať zadarmo. Každá transakcia stojí na poplatkoch 2,49% – 1,49% v konverznom poplatku a 1% v transakčnom poplatku. Ak míňate peniaze v iných európskych krajinách, poplatok je na úrovni 2,69 percenta. Mimo Európy za transakciu zaplatíte 5,49% – možno by ste v tejto situácii mali zvážiť použitie inej karty.

Poplatok za spracovanie vrátenej platby je taktiež dosť nákladný, pretože stojí £ 20 ($ 26,20). Neexistuje žiadny poplatok za vedenie, žiadne dodatočné náklady na výbery z bankomatu, teda pokiaľ vyberiete menej ako 200 libier mesačne.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár