Jedna z najstarších bánk vo Veľkej Británii – Rothschild & Co. vykonala ďalší veľký pohyb k Wall Street.

Firma v tohto-týždňovej tlačovej správe oznámila, že v Chicagu (na adrese 77 W. Wacker Dr) otvorí svoje kancelárie. Ako výkonného riaditeľa a vedúceho pobočky v Chicagu si najala Erica Hirschfielda.

Hirschfield bol predtým generálnym riaditeľom banky Goldman Sachs.

James Neiße, ktorý je vedúcim banky Rothschild pre Severnú Ameriku v správe poznamenal: “Sme radi, že sa naša prítomnosť na stredo-západe zväčšuje, rozširujeme tak pozíciu Rothschildovcov ako poprednej nezávislej poradenskej spoločnosti v Severnej Amerike.”

Firma najala Neiße-ho v auguste. Ten bol predtým riaditeľom globálneho investičného bankovníctva v švajčiarskej banke UBS.

Rothschild ponúka stratégie fúzií a akvizícií, finančné poradenstvo a investičné aktivity, riešenia riadenia majetkov pre inštitúcie, rodiny, jednotlivcov a vlády.

Súvisiace:
Rothschildovci vstupujú do biznisu s Rockefellerovcami
Bankári ako Amschel Bauer Rothschild a J.P.Morgan vs. FED a tlačenie peňazí

Táto firma má bohatú históriu. Mayer Rothschild Amschel pred viac ako 200 rokmi vytvoril rodinnú investičnú spoločnosť a na začiatku 19. storočia, päť jeho synov založili bankové aktivity v Londýne, Paríži, Frankfurte, Neapoli a vo Viedni.

Aktuálne je jednou z popredných poradenských firiem v oblasti fúzií a akvizícií, keďže v prvej polovici roka 2016 je v Európe na šiestom mieste, podľa príjmov z oblasti spájania podnikov, o rozsahu 130 miliónov dolárov (podľa Dealogic).

Dostala sa tak pred mená, ako Citigroup, Credit Suisse, Barclays a Deutsche Bank.

Po celom svete sa umiestnila na 13. miesto, tesne za Jefferies a pred Centerview Partners and Moelis & Co.

Firma Rothschild & Co. má podľa internetových stránok spoločnosti približne 2800 zamestnancov v 40 krajinách sveta.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Wall Street Journal, Bloomberg

Facebook komentár