Evolucia_posielania_sprav_od_operacneho_systemu_Androidu

Komunikačný trh sa momentálne nachádza uprostred celosvetovej vojny. Príval aplikácií na odosielanie správ, ako sú Facebook Messenger, WhatsApp, WeChat a Viber prekonali segment, ktorý bol tradične vlastnený operátormi na odosielanie SMS a sú masívnymi generátormi výnosov pre bezdrôtových operátorov.

Spotrebitelia si začínajú zobrazovať tieto aplikácie určené na chatovanie už nie ako platformy na odosielanie správ, ale ako portály na internete.

Práve toto ohrozuje kontrolu, ktorú majú spoločnosti Google a Apple cez mobilný ekosystém prostredníctvom Androidu a iOSu.

Výnosy z globálneho zasielania správ. Zdroj: BI Intelligence

Výnosy z globálneho zasielania správ. Zdroj: BI Intelligence

 

Zatiaľ čo sa spoločnosť Apple zaoberala týmto problémom so zavedením aplikácie iMessage v roku 2011, spoločnosť Google v značnej časti túto možnosť opustila a prenechala ju spoločnosti Android, operátorom a výrobcom telefónov, ktorí sa touto záležitosťou zaoberali už dlhšiu dobu.

Výrobcovia zariadení hľadajú stále najnovšie technológie, aby ich výrobky boli viac príťažlivejšie , než výrobky iných predajcov, pretože trh s inteligentnými telefónmi sa stáva čoraz viac a viac konkurencieschopným. Ich hlad po zdokonalení schopností natívneho zasielania správ je jedným z prispievajúcich síl, ktoré poháňajú vývoj natívnych správ kupredu.

Na trhu sa objavil nový štandard pre zasielanie správ nazvaný Rich Communications Services (RCS), a ten sa chce zaviazať, že nájde najlepšie riešenie spomedzi všetkých na súčasnom trhu. Spoločnosť Google vsádza na to, že norma RCS zvýši konkurencieschopnosť Androidu a iOSu, a zároveň zvýši atraktívnosť natívnych správ v porovnaní s aplikáciami určenými na chatovanie.

V najnovšej správe od spoločnosti Business Insider Intelligence sa skúma, ako môžu spoločnosť Google, operátori a výrobcovia mobilných zariadení využiť nový štandard na zvýšenie ich výnosov, zvýšenie záujmu používateľov a zlepšenie celkovej skúsenosti so zasielaním správ.

Súvisiace:
Programátori milujú Google viac než Apple, ale najviac sa obávajú Microsoftu
YouTube môže byť najsilnejšou zbraňou Google proti Facebooku

Na záver sa pozrieme na cieľové trhy pre RCS a na požadované kroky pre prijatie na trh. Tu sú kľúčové poznámky:

•Novovznikajúca technická norma s názvom Rich Communication Service (RCS) prinesie aplikáciu novej generácie pre Android na využitie natívnej komunikácie, ktorá používateľom inteligentných telefónov Androidu poskytne silnejšiu alternatívu k SMS.

•Norma RCS používateľom aplikácie Android Messaging povolí posielať väčšie a kvalitnejšie obrázky, zdieľať informácie o polohe a uskutočňovať video-hovory. Používatelia Androidu sa v súčasnosti spoliehajú na aplikácie typu posielania správ ako Facebook Messenger alebo WhatsApp pre prístup k týmto funkciám.

•Strategické dôsledky, ktoré spoločnosť Google prináša, využitím RCS, robia operáčný systém Android pre užívateľa zaujímavejším a dávajú mu konkurenčnú výhodu.

•Prijatie systému RCS bude mať nárazový vplyv na mobilný ekosystém. Vzhľadom k tomu, že užívateľská základňa Androidu je masívna, na trhu môže nastať obrovský prevrat.

Preložila: Sláva Kromková

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BI Intelligence

Facebook komentár