Facebook_si_nachadza_cestu_aj_do_Ciny_2017_Colorful_Balloons

Spoločnosť Facebook je už roky v Číne zakázaná, ale nová aplikácia, ktorá sa v tejto krajine objavila, môže predstavovať jej cestu na trh.

Nazýva sa to aplikácia “Colorful Balloons“ (Farebné balóny) a podľa popisu čínskeho obchodu aplikácií funguje podobne ako aplikácia Facebook Moments.

Popisuje: “Colorful Balloons môže zoskupovať obrázky a videá používateľov na základe času, umiestnení a postáv, ktoré pomôžu pri vytváraní albumov a ich zdieľaním s priateľmi a rodinou.”

Táto správa bola prvýkrát ohlásená časopisom The New York Times a osoba oboznámená s touto záležitosťou potvrdila, že ide o aplikáciu spoločnosti Facebook. Avšak meno Facebook nikde nie je vidieť.

Namiesto toho, za jej tvorcu sa považuje spoločnosť Youge LLC. A “Colorful Balloon” je jedinou aplikáciou uvedenou pod týmto developerom.

Aplikácia má niekoľko odlišných funkcií, ktoré uspokojujú čínsky trh. Aby sa používatelia zaregistrovali, musia sa registrovať s čínskym telefónnym číslom.

Spoločnosť Facebook a iné významné technologické firmy sa Číne vyhýbajú už mnoho rokov, z dôvodu prísnym zákonov okolo cenzúry krajiny, často označovaného ako Veľký firewall.

Okrem aplikácie Facebook sú v krajine zakázané aj aplikácie Snapchat, Pinterest, Twitter a Instagram (vlastní Facebook).

Súvisiace:
Graf: Najpopulárnejšie aplikácie sociálnych sietí
Zákaz! 7 vecí, ktoré v Číne nenájdete

Na ich mieste čínski vývojári vytvorili podobné platformy. Napríklad Sina Weibo nahrádza Twitter ako primárnu stránku mikroblogingu.

Avšak to amerických technologických gigantov nezastavilo, aby sa nesnažili získať aspoň časť masívneho trhu Číny.

Spoločnosť Facebook vo víkendovom vyhlásení uviedla: “Dlho sme hovorili, že máme záujem o Čínu a trávime čas pochopením a dozvedáme sa o tejto krajine stále viac a aj rôznymi spôsobmi. Naša pozornosť sa v súčasnosti zameriava na pomoc čínskym podnikom a vývojárom, kde sa pomocou našej reklamnej platformy snažíme rozšíriť na nové trhy mimo Číny.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, Digital Trends

Facebook komentár