Facebook_prave_spustil_verziu_aplikacie_Lite_pre_iPhone

Hlavná aplikácia Facebooku pre iPhone predstavuje veľký objem dát na stiahnutie, keďže obsahuje veľa funkcií a kódov pre sťahovanie, ktoré môže podľa App Store od spoločnosti Apple dosiahnuť až 500 MB.

Ale spoločnosť tiež vytvorila menšiu verziu svojej aplikácie, tzv. Facebook Lite. Bola pôvodne určená pre ľudí v rozvojových krajinách, kde mobilné dáta môžu byť nespoľahlivé. Avšak veľká časť užívateľov v krajinách, kde sú 4G siete rozšírené, začína taktiež používať tieto aplikácie s nižšou úrovňou, pretože používa menej údajov ako hlavná aplikácia Facebook.

Facebook Lite bola v minulosti dostupná pre telefóny s Androidom v niektorých krajinách, vrátane Spojených štátov. Ale aktuálne sa zdá, že Facebook spustil Facebook Lite pre operačný systém iOS. Prvýkrát s touto informáciou prišla analytická spoločnosť Sensor Tower.

Sťahovanie je na úrovni menej ako 5 MB. Jej hlavné funkcie spočívajú v tom, že používa v menšej miere batérie, šírku pásma a ukladanie dát na zariadenia.

Avšak má to len jeden háčik: aplikácia je k dispozícii iba v Turecku. Spoločnosť Facebook často najskôr vydáva nové produkty iba v niekoľkých krajinách, aby získala údaje pred širším uvedením na trh.

Súvisiace:
Facebook v Číne založil dcérsku spoločnosť
Tretina rastu tržieb z reklamy Facebooku pochádza z Instagramu

Spoločnosť Facebook uviedla Facebook Lite na Android v roku 2015 a v roku 2016 mala viac ako 100 miliónov používateľov. Začiatok tohto roka sa začala s Androidom v Spojených štátoch.

Facebook nie je jedinou aplikáciou, ktorá sa nedávno dostala do verzie “Lite”. Twitter, Messenger, YouTube a Skype ponúkajú verzie “lite” pre telefóny s Androidom.

Spoločnosť Facebook okamžite nereagovala na žiadosti o pripomienku. Na svojej stránke pomoci spoločnosť Facebook informuje, že aplikácia pre systém iOS je k dispozícii vo “vybraných“ regiónoch, ale zatiaľ sme ju nedokázali nájsť nikde inde.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár