Facebook_sa_ospravedlnuje_za_porusenie_dovery_v_novinovych_reklamach

Spoločnosť Facebook si v nedeľu vybrala celosvetové reklamy v deviatich novinách v rámci USA a Veľkej Británie, aby sa ospravedlnila za “porušenie dôvery” v súvislosti so škandálom týkajúcim sa súkromia – Cambridge Analytica.

V reklame, ktorú podpísal spoluzakladateľ a hlavný výkonný riaditeľ spoločnosti Facebook – Mark Zuckerberg sa uvádza: “Možno ste sa dozvedeli o kvízovej aplikácii, ktorú vytvoril vysokoškolský výskumník, čím v roku 2014 prenikol na Facebookové údaje o rozsahu niekoľkých miliónoch ľudí,” … “Jedná sa o porušenie dôvery a je mi ľúto, že sme v tom čase neurobili viac. Teraz podnikáme kroky, aby sme sa ubezpečili, že sa to už nestane. ”

Súvisiace: Spoluzakladateľ WhatsApp, ktorý Facebook kúpil zverejnil status #DeleteFacebook

V reklame sa ďalej uvádza: “Máme zodpovednosť za ochranu vašich informácií,” … “Ak to nedokážeme, nezaslúžime si to.”

Text reklamy ďalej pokračuje, že spoločnosť pracuje na identifikovaní akýchkoľvek iných aplikácií, ktoré nesprávnym spôsobom získavajú údaje o používateľoch Facebooku a následne používateľom poskytnú väčšiu kontrolu nad “vypnutím“ aplikácií.

Reklamy boli umiestnené v časopisoch Wall Street Journal, New York Times a Washington Post spolu so šiestimi britskými novinami: The Observer, The Sunday Times, Mail on Sunday, Sunday Mirror, Sunday Express a Sunday Telegraph.

Reklama nasleduje po verejnom ospravedlnení Zuckerberga v televíznom rozhovore na CNN. Zuckerberg naozaj čelil ťažkej kritiku za svoje dlhé mlčanie bezprostredne po zisteniach, kde Cambridge Analytica, ktorá pracovala na Trumpovej kampani, počas prezidentských volieb v roku 2016 využila zozbierané osobné údaje o 50 miliónoch používateľov Facebooku, bez ich súhlasu.

Súvisiace: Elon Musk odstránil účty firiem Tesla a SpaceX na Facebooku

Táto reakcia zahŕňala výzvy, aby predstavitelia Facebooku svedčili pred zákonodarcami, viacerých súdnych procesov a intenetovým hnutím #DeleteFacebook.

Počas minulého týždňa akcie spoločnosti Facebook klesli o takmer 14%, na základe čoho sa jej trhová kapitalizácia znížila o 75 miliárd dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár