Facebook_zacina_testovat_reklamy_v_Messengeri_2017

Facebooku sa zmenšuje priestoru pre umiestňovanie reklám na News Feed (v Novinkách), takže sa snaží zameriavať na Messenger.

Podľa blogu spoločnosti, sociálna sieť začala v Thajsku a Austrálii testovať cielenú reklamu v aplikácii Messenger. Reklamný priestor sa v Messengeri zobrazuje pod zoznamom užívateľov „nedávnych rozhovorov“ a inzerenti tak môžu využívať rovnaké nástroje zamerané na Facebook, ktoré sa zobrazujú v News Feed (Novinkách).

Messenger však neplánuje vo vnútri skutočných rozhovorov zobrazovať reklamy a Facebook je charakterizuje tieto nové reklamy ako “test”.

Eddie Zhang, ktorý je produktovým manažérom pre Messenger na svojom blogu uviedol: “Veríme, že tento nový test pre veľmi malé skupiny ľudí v Thajsku a Austrálii poukazuje na ľahký, relevantný a užitočný prístup k pomoci ľuďom a firmám, aby sa vedeli pripojiť aj cez Messenger,” … “Pre užívateľov aplikácie Messenger to môže predstavovať svet nových zážitkov, kde bude možná bezproblémová interakcia s firmami. Spoločnostiam by to mohlo ponúknuť nový spôsob, ako ponúkať svoje produkty a služby existujúcim a potenciálnym zákazníkom.”

Súvisiace:
Zuckerberg: “Kedy Messenger a WhatsApp budú zarábať?”
Facebook už dosahuje 1 miliardu mobilných denných užívateľov

Facebook sa snaží speňažiť jednu miliardu užívateľov aplikácie Messenger. Už počas minulého roka, firmám umožnili vytvorenie konverzačných robotov, ale toto úsilie ešte neprináša akékoľvek zmysluplné príjmy.

Finančný riaditeľ spoločnosti Facebook nedávno varoval, že spoločnosť pravdepodobne v roku 2017 dosiahne limit v oblasti reklám, ktoré môže v Novinkách umiestniť. Počas budúceho týždňa sa firma Facebook chystá ohlásiť svoje zisky za štvrtý štvrťrok a investori budú chcieť počuť, ako manažéri plánujú zobrazovať reklamy na viacerých miestach, teda mimo tohto experimentu v aplikácií Messenger.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet,

Facebook komentár