Marc Faber, vydavateľ správy The Gloom, Boom & Doom nedávno uviedol, že investori chcú poznať odpoveď na zlú otázku – kedy Federálny rezervný systém zníži jeho razantný program nákupu dlhopisov. Mali by sa radšej pýtať, kedy ho centrálna banka zvýši.

Faber v rozhovore poznamenal: “Otázkou nie je, zmenšovanie. Otázkou je, v akom okamihu budú vykonávať zvyšovanie nákupov aktív – na 150 miliárd, 200 miliárd, alebo 1 bilión amerických dolárov mesačne.”

Fed, ktorý v súčasnej dobe vykonáva mesačný nákup nákupu dlhopisov vo výške 85 miliárd dolárov a by na jeho dnešnej schôdzi mal prejednať budúcnosť svojich nákupov aktív – známych, ako kvantitatívne uvoľňovanie (QE).

( Súvisiace: Marc Faber varuje: Svoje zlato skladujte mimo USA )

Pokračovanie v nákupe dlhopisov od FEDu vedie k podpore cien akcií, čím akciový index Dow Jones Industrial Average a S&P 500 dosahujú dva priame týždenné zisky za sebou. Index S&P 500 dosahuje neustále nové rekordné úrovne.

Aj keď v USA z toho môže byť vidno trochu inflácie, Faber zároveň povedal, že máme neuveriteľnú infláciu aktív. “Sme v bubline. Máme kolosálnu bublinu aktív na trhu dlhu, z dôvodu realizovaného pákového efektu.”

Už v apríli roka 2012 Faber povedal, že svet bude čeliť “masívnej deštrukcii bohatstva”, v ktorej “ľudia stratia až 50 percent svojho celkového bohatstva.”

( Súvisiace: Aktuálna podoba krízy = Kolaps štátneho Dlhu od “Marc Faber” – VIDEO )

Faber dodal: “Jedného dňa táto inflácia aktív povedie k deflačnému kolapsu. Neviem ešte, čo to všetko spôsobí.”

Zdroj: InfoWars

Facebook komentár