Ferrari_odhali_ najrychlejsie_produkovany_automobil_Superfast

Ferrari čoskoro predstaví najrýchlejší a najvýkonnejší sériovo vyrábaný automobil talianskej luxusnej značky, s najvyšším výkonom v histórií.

Poháňaný motorom V12 o sile 790 konských síl, Ferrari 812 Superfast bude verný svojmu menu. Bude môcť zrýchliť z od 0 na 60 míľ za hodinu (97km/h), za menej ako 3 sekundy a dosiahne na „špičkovú“ rýchlosť, o rozsahu 340 kilometrov v hodine.

Nebude najrýchlejším vozidlom značky Ferrari, ale bude najrýchlejším modelom spoločnosti Ferrari, ktorý zostúpi z “bežnej” výrobnej linky automobilky v Maranelle, v Taliansku. Napríklad 949 koňový hybrid Laferrari je oveľa silnejší, ale všetkých 499 kusov z nich boli vyrobené ručne, za jednotlivú cenu 1,4 miliónov dolárov.

Súvisiace: Ako automobilka Ferrari udržuje imidž svojej značky

Relatívne vzaté, 812 Superfast bude oveľa viac cenovo dostupnejšou. Zatiaľ čo automobilka Ferrari doteraz neoznámil cenu za 812 Superfast, ceny za model ktorý nahrádza – F12 Berlinetta začínajú na úrovni 320 000 dolárov.

Ferrari sľubuje “plný, bohatý zvuk výfuku” z veľkého 6,5-litrového motoru, ktorý bude umiestneným dlhej prednej časti vozidla. Hlas tohto motora bude poháňať 8500 otáčok za minútu, avšak väčšina z krútiaceho momentu motora, bude k dispozícii v úrovniach 3500 otáčok za minútu. Aj počas jazdy pri nízkych otáčkach si zachová ostrú a agresívnu atmosféru.

Ferrari_odhali_ najrychlejsie_produkovany_automobil_Superfast_1
812 Superfast bude mať systém aktívneho riadenia štyroch kolies, v ktorom sa môžu zadné kolesá otáčať rovnakým smerom ako predné kolesá. Jeho systém vyhodnocuje rýchlosť automobilu, natočenie predných kolies, ako aj ďalšie parametre jazdy a na ich základe aktívne natáča zadné kolesá.

Ferrari_odhali_ najrychlejsie_produkovany_automobil_Superfast_2

Súvisiace: Značka Ferrari ponúka 12-ročnú záruku

S týmto vozidlom Ferrari prináša späť názov Superfast, ktorý bol používaným pri klasických vysoko-výkonných modeloch značky Ferrari, zo 60. rokoch. Ferrari dokonca na tento model zavádza nový farebný náter – Rosso Settanta, alebo „červený sedemdesiatnik“ pri príležitosti 70. výročia značky Ferrari.

812 Superfast má naplánované svoje slávnostné odhalenie na autosalóne v Ženeve, začiatkom marca.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Wired, AutoBlog

Facebook komentár