FIS_kupuje_Worldpay_a_vytvoria_platobny_gigant_za_$_43_miliard

Dve z najväčších svetových platobných spoločností oznámili dohodu v hodnote 43 miliárd dolárov.

Skupiny FIS, poskytujúca softvér na spracovanie platieb a ďalšie finančné služby, kupuje Worldpay, ktorá zasa vytvára technológiu, ktorá je základom platieb pre stránky elektronických obchodov.

Nový subjekt, ktorý bude dosahovať spoločné ročné tržby na hodnote viac ako 12 miliárd dolárov a vďaka prepojeniu bude mať lepšiu pozíciu na to, aby slúžil rastúcemu odvetviu elektronického obchodu po celom svete.

FIS vrámci dohody, akcionárom spoločnosti Worldpay ponúka kombináciu hotovosti a akcií. To bude znamenať, že spolu s dlhom Worldpay ako súčasť dohody, bude skupina ocenenou na 43 miliárd dolárov.

Akcionári FIS skončia s vlastníctvom 53% vo forme zlúčenej spoločnosti, zatiaľ čo akcionári Worldpay budú vlastniť zvyšných 47%. Očakáva sa, že dohoda sa uzavrie koncom tohto roka.

Generálny riaditeľ spoločnosti FIS – Gary Norcross poznamenal: “Možnosti v našom rýchlo sa meniacom odvetví sú veľmi dôležité a je našou prioritou aby sme sa vedeli prispôsobovať,” … „Naše dve silné organizácie budú spájať sily, aby ponúkli kombináciu celosvetovej prítomnosti a najširšieho spektra celosvetových finančných riešení.“

Táto dohoda patrí medzi najväčšie v priemysle, keďže sa tieto spoločnosti snažia zachytiť podiel na rozvíjajúcom sa trhu platieb. Spoločnosti ako Worldpay sú pre spotrebiteľov často neviditeľné, ale spracúvajú však neustále rastúci počet transakcií a nákupov realizovaných prostredníctvom bezkontaktných platobných systémov ako Apple Pay.

Tento rast už viedol k niektorým naozaj veľkým dohodám. V januári sa skupina Fiserv dohodla na kúpe ďalšieho veľkého spracovateľa platieb – First Data za približne 22 miliárd dolárov.

Akvizícia spoločnosti Worldpay, bývalej jednotky banky Royal Bank of Scotland, ktorá sa sama rozšírila prostredníctvom akvizícií, by poskytla Fidelity National Information Services – známej ako FIS – impozantnú prítomnosť na trhu elektronického obchodu. Worldpay hovorí, že ročne spracováva približne 40 miliárd transakcií.

Samotný FIS poskytuje softvér na spracovanie transakcií kreditnými kartami a ďalšie služby pre banky, aj prostredníctvom akvizícií, vrátane kúpy spoločnosti SunGuard v roku 2015 za 5 miliárd dolárov.

Zlúčenie ešte vyžaduje súhlas akcionárov a môže podliehať regulačnému preskúmaniu.

Na základe podmienok dohody FIS zaplatí 0,9277 akcie a 11 dolárov v hotovosti za každý podiel v spoločnosti Worldpay. Na základe piatkovej zatváracej hodnoty akcií, sa jedná o 14 percent väčšiu hodnotu.

Ako sme už spomínali, vrátane prevzatia dlhu spoločnosti Worldpay je celková hodnota obchodu okolo 43 miliárd dolárov.

Spojená spoločnosť bude mať názov FIS a sídlo v Jacksonville, v štáte Florida. Norcross zostane predsedom a výkonným riaditeľom a FIS bude mať 7 z 12 kresiel v predstavenstve spoločnosti.

AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, NYTimes

Facebook komentár