Očakáva sa, že Floyd Mayweather počas poslednej noci podľa niektorých odhadov zarobil 1,2 milióny dolárov, keď boxoval v ringu proti Manny Pacquaio-vi. Touto jeho obrou výplatou sa v skutočnosti dostane pred ročný príjem veľkého počtu známych svetových spoločností.

Pre rýchle porovnanie Vám dnes prinášame zoznam amerických firiem, ktoré podľa údajov agentúry FactSet dosahujú čistý príjem v rozmedzí 75 miliónov až 120 miliónov dolárov. Všimnite si najmä niektoré zo známych mien, ako GoPro a Buffalo Wild Wings. Mayweather za jednu noc zarobil viac, ako tieto spoločnosti zarobia za jeden celý rok.

Súvisiace: Boxer má slušnú zbierku super-športových automobilov za $ 6 miliónov

Pri presune z čistého príjmu, môžeme uvažovať o spoločnostiach, ktoré v tržbách za jeden rok dosiahli zhruba 120 miliónov dolárov. Pre našu analýzu sme uvažovali nad 45 firmami s čistým predajom od 115 miliónov po 125 miliónov dolárov. Medzi tieto spoločnosti patria Shake Shack (118,5 miliónov dolárov v ročných príjmoch), Boingo Wireless (119 miliónov dolárov), Carbonite (123 miliónov dolárov) a Brightcove (125 miliónov dolárov). Trhová kapitalizácia týchto spoločností sa nachádza v rozmedzí od od 2,5 miliardy dolárov (priemer je 304 miliónov dolárov).

Je zrejmé, že 120 miliónov dolárov nie je úplným obrazom o ziskovosti pre Mayweathera počas sobotnajšieho večera. Mohol by zarobiť viac peňazí, ale taktiež musí platiť dane a personál, rovnako ako aj trénerov a manažérov. Ale je naozaj zaujímavé vidieť Mayweathera samotného, proti niektorým americkým spoločnostiam ťažkej váhy.

Zdroj: Yahoo, Bloomberg

Facebook komentár