Fond_od_Softbank_chce_aby_sa_jej_firmy_zamerali_na_Blizky_vychod

SoftBank naznačuje, že viac firiem zo svojho fondu Vision o objeme 100 miliárd dolárov by sa mohli vo väčšom rozširovať na Blízky východ.

SoftBank zvýši svoje zameranie na Blízky východ tým, že pomôže spoločnostiam, do ktorých investovala, prostredníctvom svojho fondu Vision o objeme 100 miliárd dolárov, ktorý bol zriadený v regióne.

Počas pondelňajšej konferencie organizovanej spoločnosťou CNBC na konferencii Fintech Abu Dhabi, jeden z top manažérov spoločnosti SoftBank Investment Advisers odhalil časť informácií ohľadom svojich záujmov tohto investičného fondu (Vision Fund) na Blízkom východe, čo je téma, o ktorej japonská firma predtým nehovorila.

Faisal Rahman, ktorý je vedúcim pobočky na Blízkom východe v spoločnosti SoftBank Investment Advisers, povedal: “Pracujeme na tom, aby naše portfólio spoločností v prípade potreby vedeli vytvárať svoje aktivity v regióne, čím by v skutočnosti mohli vytvoriť miestne a regionálne podniky, keďže existuje veľké množstvo firiem, ktoré majú globálne škálovateľné modely.”

Štátna investičná skupina z Abú Zabí – Abu Dhabi Mubadala a štátny suverénny investičný fond Saudskej Arábie – Public Investment Fund of Saudi Arabia investovali rozsiahle finančné prostriedky do fondu Vision od spoločnosti SoftBank. Rahman poznamenal, že spoločnosť SoftBank bude spolupracovať s oboma týmito subjektmi, aby pomohli jej portfóliovým spoločnostiam, medzi ktoré patria napríklad spoločnosti Uber a WeWork, rozšíriť svoje pôsobenie v regióne. Nešpecifikovali však konkrétne mená spoločností.

Súvisice:
SoftBank vyhľadáva sľubné startupy po celom svete
SoftBank a Saudská Arábia vytvárajú najväčší svetový projekt na výrobu solárnej energie

Spoločnosť SoftBank do tejto chvíle na Blízkom východe nevykonávala významné aktivity. Len pred niekoľkými týždňami si najali Rahmana, ktorý je bývalým členom exekutívy v Deutsche Bank. Spoločnosť SoftBank tiež zvyčajne kontroluje aktivity a financie podnikov, do ktorých investuje stovky miliónov dolárov. Ale na Strednom východe ešte takáto spoločnosť neexistuje.

Zatiaľ čo Rahman neriadil investície do technologických firiem na Blízkom východe, poznamenal, že najdôležitejšie by bolo zamerať svoje existujúce portfóliové spoločnosti na región. “Máme tu svoje kancelárie, takže o to jednoduchšie bude aby sme týmto spoločnostiam uľahčili prechod na trh a založili ich tu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Bloomberg

Facebook komentár