Francúzsky miliardár - Vincent Bolloré.

Francúzsky miliardár – Vincent Bolloré.

Jeden z najbohatších mužov Francúzska bol zadržaný políciou.

Vincent Bolloré, ktorý je predsedom rozsiahleho konglomerátu so záujmami o médiá, logistiku a skladovanie energie bol počas včerajšieho dňa vzatý do policajnej väzby, keďže jeho spoločnosť uviedla, že čelí vyšetrovaniu proti korupcii.

Zadržanie Bollorého bolo potvrdené zdrojom zo súdnej oblasti.

Bolloré Group vo vyhlásení uviedla, že je prešetrovaná pre platby za komunikačné služby, ktoré sa uskutočnili v Guineji a Togu v rokoch 2009 a 2010. Firma sa odmietla vyjadriť k osudu svojho predsedu.

Spoločnosť Bolloré Group tvrdí, že jej dcérske spoločnosti “nepodnikajú žiadne nezákonné akcie a Bolloré Group opätovne potvrdzuje, že tieto komunikačné služby boli realizované úplne transparentne.”

Dodala: “Vedúci pracovníci skupiny Bolloré túto príležitosť – plne spolupracovať so súdnymi orgánmi – uvítali, keďže sa podľa nich obnoví pravda o spomínaných skutočnostiach.”

Bollorého právnik počas včerajšieho dňa pre agentúru Reuters uviedol, že miliardár bol vyšetrovaný kvôli podozreniu na korupciu zahraničných verejných činiteľov a podozrení z korupcie. Právnik poprel Bollorého akékoľvek pochybenia.

Súvisiace:
Čína ukazuje vládnym úradníkom život vo väzniciach, ako “varovanie” proti korupcii
Čínsky miliardár popravený

Akcie spoločnosti Bolloré Group po zadržaní miliardára v Paríži prepadli až o 6%.

Osobný majetok Vincenta Bollorého má podľa agentúry Bloomberg hodnotu 6,6 miliárd dolárov. Skupina Bolloré vlastní 21% podiel v spoločnosti Vivendi a je najväčším akcionárom tohto francúzskeho mediálneho giganta.

Spoločnosť Vivendi vo štvrtok oznámila, že Bolloré odstúpi z funkcie predsedu dozornej rady a bude nahradený jeho synom – Yannickom Bolloré. Akcie firmy Vivendi v parížskom obchodovaní klesli o 1%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, BBC

Facebook komentár