Garáž v luxusnejšej londýnskej štvrti Chelsea bude dražená za 180 tisíc britských libier (261 567 dolárov) – alebo aj viac – keďže v už tak drahom meste je vidno neustále rastúce ceny nehnuteľností.

Táto garáž, ktorá bude vydražená v neskoršom období tohto mesiaca ponúka bezpečné parkovanie na ulici a má vnútornú plochu zhruba 13,5 metra štvorcových. Na stránke realitnej kancelárie Savills je popísaná, ako “zriedka k dispozícii.”

Chris Coleman-Smith, ktorý má v spoločnosti Savills na starosti aukcie, v tlačovej správe uviedol: “Garáže v centrálnom Londýne sú stále vzácnou komoditou, kde dokonca aj niektoré z najdrahších nehnuteľností nemajú k dispozícií parkovanie na ulici.”

Dodal, že garáže si v posledných rokoch získali veľkú pozornosť a je po nich veľmi veľký dopyt. “Aj keď si získavajú pozornosť médií pre dosiahnutie neuveriteľne vysokých cien, v hlavnom centre Londýna garáže neustále ponúkajú kvalitne potenciálne výnosy.”

Cena garáže je v blízkosti priemerného domu v Anglicku a Walese, ktoré sú na úrovni 188 270 britských libier.

Súvisiace:
Luxus: Ďalšie najdrahšie parkovacie miesto
Toto Ferrari má najlepší výhľad na Manhattane

Avšak, v decembri bola priemerná cena domu v Londýne na úrovni 514 097 libier, čo predstavuje medziročný nárast o 12,4 percenta a poukazuje to na jednoznačné zvýraznenie rozdielov medzi životnými nákladmi v hlavnom meste.

Henry Pryor, ktorý je realitným agentom v centre Londýna, v telefonickom rozhovore uviedol: “Môže sa zdať, že cena priestoru za jedno auto je takmer rovnaká ako priemerná cena domu vo Veľkej Británií. A je to pravda.”

“Je teda zrejmé, že ľudia sú ochotní zaplatiť strašnú sumu peňazí, aby mali svoju garáž pre svoje (obvykle) veľmi drahé automobily.”

Avšak aj ceny domov mimo Londýna rastú v priemere stabilne. Podľa najnovších údajov indexu cien od Halifaxu, ceny domov vo Veľkej Británií medzi novembrom a januárom medziročne vzrástli o 9,7 percenta.

Ekonóm Halifaxu, Martin Ellis v správe uviedol: “Nerovnováha medzi ponukou a dopytom aj naďalej vyvíja značný tlak na rast cien nehnuteľností.”

“Táto situácia podľa všetkého bude dokonca v nadchádzajúcich mesiacoch pretrvávať. Do budúcna je vidno rastúce problémy s dostupnosťou, čo vedie k zvyšovaniu cien, ktoré sú aj naďalej vyššie ako rast miezd, čo pravdepodobne so strednodobého hľadiska nakoniec povedie k obmedzeniu dopytu po bývaní a to bude mať z následok zmierňovanie rastu cien.”

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár