VSCO je piatou najpoužívanejšou aplikáciou na fotky a videá pre Iphony v USA.

VSCO je piatou najpoužívanejšou aplikáciou na fotky a videá pre Iphony v USA.

  • Aplikácia na úpravu fotografií VSCO prekonala milión platených používateľov.
  • Je to jedna z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich aplikácií založených na predplatnom vo svete, napriek tvrdej konkurencii zo strany mnohých bezplatných aplikácií a Instagramu.
  • Generálny riaditeľ spoločnosti VSCO hovorí, že generácia Z spôsobuje “výbušný“ nárast aplikácie.

Každý deň sa na Instagrame zdieľa viac ako 95 miliónov fotografií. Je to ničivá sila v oblasti sociálnych sietí s viac ako 800 miliónmi aktívnych používateľov mesačne.

Treba poznamenať, že instagramová alternatíva s názvom VSCO prekročila milión platených používateľov so službu VSCO X, ktorá bola spustená začiatkom roka 2017.

Rýchla trajektória aplikácie z nej robí jeden z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich podnikov založených na predplatnom vo svete a v roku 2017 pomohla medziročne zvýšiť výnosy spoločnosti VSCO až o 91%. Očakáva sa, že tento rok bude príjem zvýšený až o 100%.

Predplatné aplikácie VSCO X, ktoré odomkne exkluzívne nástroje na úpravu fotografií a turitoriály, stojí ročne 19,99 dolárov. Síce to neznie, že je to veľa, ale pri pohľade na trh tu máme desiatky bezplatných aplikácií a Instagram, ktorý má vlastnú sadu filtrov a nástrojov, ktoré používateľom umožňujú hrať sa s fotografiami a zdieľať ich s rodinou a priateľmi, bez toho, aby museli niekedy aplikáciu opustiť.

Súvisiace: Instagram Stories sú dvakrát tak populárne ako Snapchat

Ako sa ukazuje, tak je to práve generácia Z, ktorá pomáha VSCO X rozsiahlo navyšovať grafy nahor.

Ľudia mladší ako 25 rokov tvoria takmer 75% všetkých používateľov VSCO, a spolu s generáciou Z sú podľa spoločnosti najväčším segmentom platených zákazníkov v spoločnosti VSCO X. Najrýchlejšie rastúca skupina užívateľov VSCO je vo veku od 13 do 17 rokov.

Aplikácia VSCO.

Aplikácia VSCO.

 

Bolo to obdobie, kedy to prekvapovalo aj samotného zakladateľa a generálneho riaditeľa Joela Floryho, bývalého svadobného fotografa, ktorý založil spoločnosť v roku 2011 s priateľom, ktorý pracuje ako umelecký režisér.

Flory pre Business Insider uviedol: “Budujeme výrobok pre seba a uvedomili sme si, že už sme neboli väčšina používateľov VSCO.”

Od začiatku sa spoločnosť VSCO chcela vzdialiť od konkurenčných fotografických aplikácií a sociálnych sietí tým, že odstráni “metriky márnosti”, ako sú “páči sa mi to“, komentáre a počet sledovateľov. Neexistujú žiadne reklamy ale namiesto toho ide o zdroj starostlivo upraveného obsahu.

Flory taktiež uviedol, „Pre nás je jediná vec, ktorú sme chceli prezentovať s fotografiou, a tou je ten, kto fotografiu urobil. To je naozaj to, o čom sme chceli, aby to bolo.”

Aplikácia VSCO odstraňuje "metriky márnosti", ako napríklad “páči sa mi to“, komentáre a počet sledovateľov.

Aplikácia VSCO odstraňuje “metriky márnosti”, ako napríklad “páči sa mi to“, komentáre a počet sledovateľov.

 

Podľa Floryho toto zameranie na tvorcu naozaj rezonovalo s generáciou Z. Vďaka spusteniu služby predplatného sa spoločnosť VSCO dozvedela, že mladí ľudia sú dokonca ochotní zaplatiť za nástroje v priestore aplikácií, ktoré im umožňujú “byť tým, kto sú a skúsiť nové veci” bez tlaku a úzkosti okolo budovania základne sledovateľov a zbierania likov.

Narodili sa v období od polovice deväťdesiatych rokov do začiatku roka 2000. Generácia Z vytvára povesť najpopulárnejšej a najviac sociálne uvedomelej vekovej skupiny.

Nedávna štúdia od spoločnosti MNI Targeted Media Inc., z divízie Meredith Corporation zistila, že viac ako polovica členov generácie Z tvrdí, že vedomosť značky má silné hodnoty a “robí svoju úlohu tak, aby urobila svet lepším miestom,” a tak priamo ovplyvňuje ich nákupné rozhodnutia.
Vedci spoločnosti uviedli: „Táto generácia robí sofistikované voľby týkajúce sa identity, účelu a hodnôt.” „Strávili svoj život obklopený digitálnym obsahom a vedia, ako filtrovať všetko, čo nemá správny tón, jazyk a relevantnosť.”

Aplikácia VSCO.

Aplikácia VSCO.

Podľa údajov o segmente aplikácií spoločnosti App Annie je VSCO piatou najpopulárnejšou foto a video aplikáciou pre iPhone v USA, za YouTubom, Instagramom, Snapchatom a Google Photosom.

Súvisiace: Stratégie mobilných aplikácií, ktorými si získavajú Vašu pozornosť

Jeho poradie o mesačných aktívnych užívateľov za posledný rok stúpa, zatiaľ čo pozícia spoločnosti Instagram zostáva stabilná. Flory má zväčša generáciu Z, ktorá ďakuje.

Tím VSCO neustále pridáva do platformy VSCO X nové filtre, nástroje na úpravu fotografií a vzdelávací obsah, takže hodnota aplikácie smerom k predplatnému sa neustále vyvíja.

Flory nakoniec poznamenal: “Je to o poskytnutí najvyššej skúsenosti pre túto tvorbu,” … “Je to o spôsobe, ktorý chce užívateľom aplikácia VSCO priniesť.”

Preložila: Sláva Kromková

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár