Gigant_Fujitsu_sa_zavazuje_k_100%_obnovitelnej_elektrickej_energii

Spoločnosť Fujitsu sa zapojila do celosvetovej iniciatívy RE100 – najväčších svetových spoločností, ktoré sa zaviazali k obnoviteľnej energii.

Technologický gigant si do roku 2050 stanovil cieľ získať všetku elektrickú energiu spotrebovanú v domácej krajine aj mimo Japonska z obnoviteľných zdrojov, s predbežným cieľom 40 percent do roku 2030.

Na dosiahnutie svojich cieľov Fujitsu využije množstvo zdrojov, vrátane dohôd o kúpe elektrickej energie a inštalácií solárnych panelov. Táto firma taktiež plánuje pokračovať v oblasti výskumu a vývoja a skúšok v oblasti technológií súvisiacich s riadením a skladovaním energie.

Hideyuki Kanemitsu, ktorý je vedúcim oddelenia zodpovedného podnikania spoločnosti Fujitsu, poznamenal: “S našou technológiou a odbornými znalosťami spoločnosť Fujitsu ukáže vedúce postavenie pri poskytovaní riešení na prekonanie akýchkoľvek prekážok vrámci šírenia obnoviteľnej energie, ako aj nákladov.”

Skupina Fujitsu má ambiciózne plány, pokiaľ ide o udržateľnosť a životné prostredie. V rámci svojho plánu Fujitsu Climate and Energy Visio, tento podnik chce do roku 2050 dosiahnuť zníženie svojich emisií oxidu uhličitého na nulu.

RE100 je vedená medzinárodnou neziskovou skupinou Climate Group v spolupráci s CDP, ktorá bola predtým známa ako projekt Carbon Disclosure Project. Ďalšími členmi RE100 sú ďalšie veľké skupiny ako Facebook, Goldman Sachs, Carlsberg Group a eBay.

Sam Kimmins, vedúci agentúry RE100 poznamenal: “Sme potešení, že môžeme privítať Fujitsu v iniciatíve RE100,” … “Ich záväzok prichádza v rozhodujúcej dobe a svetu vysiela jasný signál, že japonské spoločnosti sú spolu so svojimi celosvetovými kolegami zaviazané používať 100 percent obnoviteľnej energie.”

Facebook komentár