Google_chce_svojho_virtualneho_asistenta_v_kazdej_miestnosti_vasho_domu

Google sa snaží byť súčasťou budúcnosti, o ktorej si myslí, že by jej zákazníci mohli mať rozsiahly záujem.

V interiéri krásneho domčeka v hodnote niekoľkých miliónov dolárov v San Franciscu v priebehu tohto týždňa spoločnosť vytvorila model inteligentného domu vybaveného všetkými zariadeniami Google a prepojeným domácimi zariadeniami (gadgetmi), ktoré si len dokážete predstaviť.

Jednodňové demo ukázalo, že v nasledujúcich týždňoch sa objavia nové funkcie programu Google Assistant. Prinesú odporúčania receptov na inteligentné displeje a vlastné upozornenia pre deti, ktoré zaznamenávajú príbehy z populárnych rozprávok.

Táto prehliadka bola tiež príležitosťou vidieť, ako spoločnosť Google dokáže predstaviť zosúladenie jej produktov so životom ľudí, rodičov a dokonca aj spánkom.

Inteligentné reproduktory priniesli nový život do ekosystému trhu inteligentných domácností, ktorý sa snažil byť začiatkom skorého osvojenia predtým, než prišiel na trh hlasový asistent spoločnosti Amazon – Alexa. V súčasnosti tak najväčšie spoločnosti, vrátane mien ako Amazon, Samsung, Apple a Google bojujú, aby nalákali zákazníkov do svojich vlastných ekosystémov.

Asistenčné služby sú rôzne, ale aplikácie sú väčšinou rovnaké.

V príklade domu od spoločnosti Google je väčšina zariadení buď pripojená k internetu alebo zapojená k inteligentnému reproduktoru, ktorý vám umožňuje zadať hlasový príkaz. Komunikácia je konštantná a všadeprítomná – dokonca medzi miestnosťami ale aj rodinnými príslušníkmi, ktorí nie sú v domácnosti.

Funkcia umožňuje členovi domácnosti posielať (hlasovú) správu do každej miestnosti, napríklad: “Budem doma za 20 minút a začnem z prípravou ruže.” Takisto bude možno odoslať aj odpoveď, takže je to ako telefonický hovor alebo v podobe konverzácie textových správ, ale prostredníctvom reproduktorov.

Okrem tohto inteligentné zariadenia od Google budú vedieť zobraziť odporúčané recepty na základe denného a ročného obdobia. Ak v priebehu varenia urobíte neporiadok, požiadate zariadenie spoločnosti aby vyslal robotický vysávač.

Oblasť rodičovstva je najnovšia horúca oblasť pre hlasových asistentov a domov spoločnosti Google bol nastavený tak, aby ukázal, ako môže fungovať pre rodinu s deťmi. Požiadajte asistenta Google, aby čítal vaše deťom rozprávku pred spaním alebo im prerozpráva akýkoľvek detský seriál. Ak by ste svojim deťom radšej čítali knihu sami, môžete požiadať asistenta Google o “spoluprácu” s vytvorením atmosféry a bude vysielať zodpodpovedajúce hudobné a zvukové efekty na pozadí.

Súvisiace:
Facebook chce mať vo vašom dome kameru
Amazon naznačila, ako jej Alexa pomáha zárabať peniaze

Rodičia čoraz častejšie používajú upozornenia, ktoré pomáhajú deťom sledovať čas na obrazovke, čistiť zuby alebo študovať. Ak to budú zákazníci chcieť využiť, Asistent spoločnosti Google zapne upozornenia vyjadrené znakmi zo známych Ninja korytnačiek alebo postavičiek LEGO. Ak budú chcieť prebudiť svoje deti bez toho, aby išli do ich izby, môžeu požiadať gadget spoločnosti Google o zapnutie svetla alebo prehratie hudby v detskej izbe, zatiaľ čo vy dole popíjate kávu.

Na poschodí v hlavnej spálni môžu dospelí oddychovať tým, že požiadajú zariadenie spoločnosti Google, aby ich telefón dal do tichého režimu. Nasledujúce ráno dôjde k vypnutiu poplachu a aktivácií denného režimu – automatického spusteniu kávovaru po opustení a čítaniu predpovedi počasia a denných správ.

Hlasové asistentky môžu v každej miestnosti spustiť iný druh hudby, no domácnosť poskladaná od zariadení spoločnosti Google ukázala budúcnosť, kde takmer každá izba má svoj mikrofón, reproduktor, kameru a obrazovku. (Na prehliadke nebolo žiadne zobrazenie kúpelne, ale je isté, že čoskoro vstúpia aj do tejto miestnosti).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet

Facebook komentár