V budúcnosti, ľudia budú spojení s umelou inteligenciou.

Jedná sa o odhad vedúceho predstaviteľa spoločnosť Google Raya Kurzweila, ktorý tieto vyjadrenia poznamenal na konferencii v New Yorku.

Kurzweil predpovedá, že ľudia sa stanú hybridmi už po roku 2030. To znamená, že sa naše mozgy budú môcť pripojiť priamo k zariadeniam, kde bude k dipozícií tisíce počítačov a tieto počítače bude rozšírovať našu existujúcu inteligenciu. Povedal, že mozog sa bude pripájať cez nanobotov, ktoré sú malými robotmi, vyrobenými z reťazcov DNA.

Súvisiace: Expert z Google: Roboti budú múdrejší, než my všetci už v roku 2029

“Naše myslenie potom bude hybridno biologickým a budeme vedieť ovládať ne-biologické myslenie.”

Väčšie a zložitejšie prepojenie s umelou inteligenciou bude navyšovať naše myslenie. V čase, keď sa dostaneme k roku 2040, Kurzweil verí, že naše myslenie bude prevažne ne-biologického charakteru.

Budeme taktiež schopní plne zálohovať naše mozgy.

Ďalej poznamenal: “Postupne príde k zlúčeniu a vylepšeniu samých seba,” … “Podľa môjho názoru sa jedná o podstatu ľudského bytia (prekračovanie svojich limitov.”

Kurzweil, ktorý je známy ako jeden popredný svetový vynálezca, ktorý predpovedal, čo sa bude diať s budúcnosťou a ako bude vyzerať. V 90. rokoch vydal svojich 147 predpovedí pre rok 2009. V roku 2010 svoje predpovede preskúmala a 86% z nich bolo správnych.

Medzi jeho správne predpovede bola predpoveď, že ľudia v roku 2009 budú používať prenosné počítače, čím káble absolútne zmiznú a počítačové funkcie sa dostanu do okuliarov.

A na javisku priznal, že si myslel, že do roku 2009 už budeme vlastniť samoriadiace vozidlá.

“V súčasnosti nie sme na tom zle,” … “Keby som povedal rok 2015, myslím, že by to bolo správne, ale stále ešte nie sú vhodné pre bežné použitie. Takže aj v čase sa môžem zmýliť, ale smerovanie som trafil.”

Súvisiace: Umelá inteligencia by mohla spôsobiť zánik ľudstva: Hawking

Pre tých, ktorý majú obavy z toho, že by umelá inteligencia mohla ovládnuť svet, Kurzweil povedal, máme mať morálne zásady k tomu, aby sme vedeli udržať vývoj technológie pod kontrolou, čo sa týka potenciálneho nebezpečenstva.

“Ako som už uviedol pred 20 rokmi – technológie sú dvojsečný meč,” . “Oheň v teple vie uvariť naše potraviny, ale aj vypáliť naše domovy. Každá technológia prináša výhody ale aj nebezpečenstvá.”

Zdroj: BBC

Facebook komentár