CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Google, Larry Page má celkom priateľský vzťah s generálnym riaditeľom (CEO) spoločností Tesla a SpaceX, Elonom Muskom.

Musk má teda naozaj blízky vzťah, keďže Page sa mu snažil vyhovieť, aby sa cítil pohodlne, keď prišiel do Silicon Valley na návštevu.

A taktiež Musk je jedným z mála, ktorí sa dostali do tajného bytu v centre mesta Palo Alto, ktorý vlastní spoločnosť Google. S touto informáciou prišla Ashlee Vance v jej novej knihe o Elonovi Muskovi, ktorá nesie názov “Elon Musk: Tesla, SpaceX a úsilie o fantastickú budúcnosť.

Súvisiace: Kultové nasledovanie Tesly sa začína podobať na Apple

Vanceová píše: Page a jeho kolega a spolu-zakladateľ spoločnosti Google – Sergey Brin sa občas v tomto súkromnom mieste niekedy stretli s Muskom, kde sa bavili na témy technológií, dopravy a podobných oblastí. Spoločnosť Google má v ňom dokonca aj svojho vlastného kuchára, ktorý na ich výzvu príde a pripraví aj jedlo pre hostí.

George Zachary, ktorý pochádza od spoločnosti privátneho kapitálu, je priateľom Muska a bol prítomný na jednej z týchto stretnutí ho opísal Vanceovej:

Raz som v ňom bol a Elon hovoril o vytvorení elektrického prúdového lietadla, ktoré môže vzlietnuť a pristáť zvisle. Larry povedal, že práve toto lietadlo by malo byť schopné pristáť na malých priestoroch a Sergey povedal, že bude potreba, aby mohlo dokonca pristáť aj v prístave pri Manhattane. Potom začali hovoriť o vytvorení lietadla, ktoré by vždy krúžilo okolo Zeme a vy ľudia by doň nastúpili iba v určitých miestach a vďaka nemu by sa dostali neuveriteľne rýchlo na miesta na ktoré potrebujú. Myslel som, že všetci si robia srandu, ale nakoniec som sa opýtal Elona: “Naozaj ho chcete vytvárať, že?” A on povedal: “Áno.”

Byt je v jednom z vyšších budov v centre mesta Palo Alto a ponúka výhľad na hory v okolí Stanford univerzitnej kampus, hovorí, že autorizovaný životopis. Je to počas týchto schôdzí na Google mlčanlivý bytu, ktorý Musk, Page, a Brin začínajú oznamovanie nápadov, ktoré zase do reálnych projektov.

Súvisiace: Plány spoločnosti Google ohľadom nového sídla budúcnosti + VIDEO

Larry Page Vancovej taktiež povedal: “Myslím, že je tak trochu pre Nás určitým typom uvolnenia,” … “Pre Nás troch je to zábava, keď spolu hovoríme o podobných bláznivých veciach a spoločne vieme nájsť kopec vecí, ktoré by sa nakoniec mali stať reálnymi. Predebatuje stovky alebo tisíce možných projektov, než prídeme na tie, ktoré sú najsľubnejšie.”

Vanceovej kniha, ktorá vyjde 19. mája je plná anekdot a cituje, ako sú tieto, ktoré poskytujú určitú predstavujú o živote a charaktere Elona Muska.

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár