Spoločnosť Lending Club, vlastniaca web pôžičiek podporená firmou Kleiner Perkins a Mary Meekerovej (z banky Morgan Stanley) v tomto týždni získala neobvyklého investora: Google.

Google tak vykonala novú investícií o hodnote 125 miliónov amerických dolárov do spoločnosti požičiavanie prostriedkov – Lending Club čím získala 7 percent akcií, ako ohlási Michael De La Merced od New York Times.

Peter Renton z LendAcademy.com napísal, že vďaka tejto investícii je aktuálna trhová kapitalizácia spoločnosti Lending Club o hodnote 1,55 miliárd dolárov.

Lending Club umožňuje ľuďom získať osobné pôžičky za nižšie sadzby, než kreditných kariet. Peniaze pochádzajú priamo od investorov.

CEO Lending Club – Renaud Laplanche pánovi Renton-oi povedal, že má veľké, tajné plány s firmou Google: “Chystáme sa spolupracovať s firmou Google na rade rôznych nápadoch, zameraných predovšetkým podnikaním na strane dlžníka.”

Možno to znamená, že Google Wallet sa tiež stane alternatívou platobných kariet.

Peniaze na kúpu tohto podielu pochádzali z nového fondu, vedeným David-on Lawee-m, ktorý je vedúcou osobnosťou fúzií a akvizícií skupiny Google. Ide o fond, ktorý v januári investoval do Survey Monkey’s neuveriteľných 794 miliónov dolárov.

Zrejme Google sa do tejto spoločnosti chcel taktiež dostať, čím vytvoriť svoju cestu do série pôžičiek cez firmu Lending Club. Zakladatelia firmy Lending Club nechceli do firmy dostať viac kapitálu. Google tak musel kúpil akcie aj od iných investorov. Lending Club práve menej než pred rokom zvýšil kapitál o 17,5 miliónov dolárov, vrátane 15 miliónov dolárov od spoločnosti Kleiner Perkins, a zrejme doteraz podľa Rentona nepotreboval viac peňazí.

Lending Club je silne sledovaná jej potenciálom zmeniť bankový sektor. Celkovo poskytol pôžičky o hodnote viac ako 1,65 miliárd dolárov, vrátane viac ako 350 miliónov dolárov v poslednom štvrťroku.

Členovia správnej rady je pani Meeker-ová, bývalá predsedkyňa a CEO banky Morgan Stanley John Mack a bývalý americký minister financií Larry Summers. (Summers je taktiež bývalý poradca Sheryl Sandberg-ovej, ktorá je vydatá za generálneho riaditeľa SurveyMonkey, Dave-ho Goldberg-a).

Zdroj: GangstaNews.com

Facebook komentár