Google_umozni_vyhladavat_pracovne_ponuky_aj_z_LinkedIn_a_Facebook_2017

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Google – Sundar Pichai nedávno predstavil nadchádzajúcu iniciatívu od spoločnosti Google pre pracovné miesta, ktorá vám ich umožní vyhľadávať vo vašom okolí a dokonca boli uverejnené z lokalít, ako je LinkedIn, Facebook a CareerBuilder.

Ak spoločnosť “v nadchádzajúcich týždňoch,” spustí službu “Google for Jobs”, bude fungovať ako akýsi rozsiahly vyhľadávač pri ponuky v oblasti zamestnania, čo vám umožní usporiadať viac kariérnych stránok na jeden záťah.

Súvisiace: Ako plánuje Google získať miliardu nových užívateľov?

Pichai na javisku, počas konferencie Google I/O v Silicon Valley poznamenl: “Osobne som z tejto iniciatívy nadšený, pretože sa zaoberá dôležitou potrebu a možno sa jedná aj naše kľúčové kompetencie ako spoločnosti.”

Ak chcete začať s využívaním služby “Google for Jobs”, využijete ho jednoducho, ako keď budete hľadať niečo ako “pracovné miesto pre maloobchod”, zadáte ho do vyhľadávacieho poľa Google. Následne sa na základe vašich potrebných kritérií zobrazí veľký počet pracovných ponúk vo vašej oblasti. Je možné ho triediť podľa zverejneného dátumu, typu úlohy, požadovanej praxe a zároveň aj dátumu nástupu, ako aj pracovného zaradenia. Pichai poznamenal, že čoskoro taktiež budete môcť zoradiť ich aj na základe času dochádzky.

Google_umozni_vyhladavat_pracovne_ponuky_aj_z_LinkedIn_a_Facebook_2017_1

Hlavnou myšlienkou je použiť systémy spoločnosti Google v oblasti umelej inteligencie pre klasifikáciu pracovných miest. Ako Pichai poznamenáva: “maloobchod” môže znamenať čokoľvek od predaja, po vedúceho obchodu, takže do Googlu bude potreba zadať presnejšie kritéria pracovných miest, ktoré hľadáte.

Súvisiace: Google: “Už si nemusíte pamätať miesto zaparkovaného auta”

Pichai ďalej dodal: “Táto služba v sebe spája poslania spoločnosti Google pre triedenie informácií, s kľúčovými technológiami umelej inteligencie.”

Je zaujímavé, že Google bude brať informácie od konkurenčných technologických gigantov, ako je Facebook a LinkedIn (dcérska spoločnosť Microsoftu). Zároveň sa jedná o nový spôsob, ako by Google mohol zarábať tým, že bude vykonávať indexovanie týchto informácií a zároveň tak podnikom poskytne ďalší priestor, ako nájsť nových uchádzačov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet, Fortune

Facebook komentár