Po rokoch, ako sa spoločnosť Google pozrela na údaje – zistila, že GPAs(hodnotenie ľudí s akademickým vzdelaním na vysokej škole) je takmer bezcenné k získaniu práce u spoločnosti Google. Po týchto údajoch spoločnosť príma viac a viac ľudí, ktorí nikdy neboli na vysokej škole.

V rozhovore pre The New York Times viceprezident spoločnosti Google pre ľudské zdroje – Laszlo Bock uviedol, že bolo zistené, že počet zamestnancov s nižším stupňom vzdelania vykazuje stúpajúci trend, tak sme sa prestali pýtať každého na jeho ukončené vysokoškolské vzdelanie. 

Bock poznamenal: “Čo je zaujímavé, je že podiel ľudí bez akéhokoľvek vysokoškolského vzdelania v priebehu času u spoločnosti  Google sa rovnako zvýšil.” Taktiež dodal: “Takže máme tímy, kde máte 14 percent tímu zloženého z ľudí, ktorí nikdy nešli na vysokú školu.”

Kritika Bocka ohľadom vysokoškolského vzdelávania  poukazuje na nedostatky hodnotenia ľudí podľa pravidiel GPA. Uviedol, že akademické prostredie je umelé miesto, kde sú ľudia vysoko kvalifikovaní pre úspech len v konkrétnom prostredí.

“Jednou z mojich vlastných frustrácií na vysokej škole bolo keď ste vedeli, že profesor očakáva konkrétnu odpoveď,” … “Študent mohol na to prísť, ale je to oveľa zaujímavejšie – riešiť problémy tam, kde nie je jasná odpoveď. Chceme, aby sme mali ľudí, ktorí majú radi riešenia vecí, kde neexistuje jasná odpoveď.”

Po dvoch alebo troch rokoch, výkon na vysokej škole je “úplne nesúvisiaci” s výkonom u spoločnosti Google, pretože zručnosť, ktorú sa učíte na vysokej škole je odlišná od praxe, ako poznamenal Bock.

Samozrejme, že väčšina najatých zamestnancov firmy Google stále pochádza spomedzi absolventov vysokej školy.

Koniec koncov, škola je stále najistejší spôsob učenia v sektore vyspelej technológie a ďalších veci, ktoré vám pomôžu dostať prácu v spoločnosti Google. Vysokoškolské vzdelanie stále poskytuje určitú záruku inteligencie a oddanosti.  A na konci dňa, ľudia s vysokoškolským stupňom sú ďaleko viac zamestnaný  a zarobia viac peňazí ako tí, ktorí ich neabsolvovali.

Zdroj: TechCrunch

Facebook komentár