Graf_Najpopularnejsie_aplikacie_socialnych_sieti_2017

Dobré časy pre spoločnosť Facebooku pokračujú aj ďalej, keďže tento technologický gigant počas minulého týždňa oznámil ďalším hviezdne výsledky za štvrťrok.

Trinásť rokov vo svojej existencií je spoločnosť tak dominantnou ako nikdy. Nižšie uverejnení graf od spoločnosti Statista ukazuje, že Facebook vlastní štyri z piatich najpoužívanejších sociálnych sietí a služieb zasielania správ na svete. A to nie je všetko.

Vlastníctvo spoločnosti Facebook nad týmito konkrétnymi typmi aplikácií je významné, pretože platformy sociálnych médií sú obzvlášť zaujímavé (a silné) pre inzerentov, ktorí chcú čo najpresnejšie zacieliť na záujmy ľudí. Nie je prekvapením, že z možnosti zverejňovania reklám pre tieto miliardy očí je pre Facebook tak dôležitá, keďže práve z toho zarába všetky svoje peniaze.

Súvisiace: Ako 5 technologických gigantov zarába svoje miliardy?

Spoločnosť však prišla s varovaním, že jej príjmy neskôr v tomto roku spomalia a hlavne preto, že je pre vloženie reklám do hlavného informačného kanála aplikácie Facebook je nedostatok priestoru. Spoločnosť sa aktuálne snaží hromadiť svoju reklamnú silu aj na iných platformách, pričom Messenger je ďalšou hlavnou platformou pre Marka Zuckerberga.

Keďže tieto platformy sú tak obrovské, Facebook upevňovanie svojej pozície robí naozaj dobre. A pre inzerentov, ktorí chcú osloviť čo najširšie publikum sa jedná o veľmi zaujímavejšiu alternatívu.

Graf_Najpopularnejsie_aplikacie_socialnych_sieti_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Statista, Yahoo

Facebook komentár