Graf_zlata_celi_jednemu_z_najviac_vzostupnych_vzorov_2017

Za posledné dva dni zlato získalo na cene, keďže Severná Kórea môže vytvárať dostatočné malé jadrové hlavice, aby sa zmestili na rakety, na základe čoho vznikla intenzívna rétorika, ktorá nasledovala medzi prezidentom Donaldom Trumpom a armádou Severnej Kórey.

Vzácny kov vzrástol takmer o 3%, keďže tieto správy sa objavili už v utorok ráno a nedávno sa jeho ceny obchodovali na najvyššej úrovni za viac ako dva mesiace.

Podľa Jeffreyho Gundlacha, ktorý je zakladateľom a generálnym riaditeľom investičnej spoločnosti DoubleLine Capital, môže dôjsť v cene zlata k ešte väčším ziskom. Gundlach na sociálnej sieti Twitter poznamenal: “Cramer bol dnes pozitívnym na akcie a zároveň poukázal na vzor technickej analýzy “šálky s uškom” (je jedným z najviac optimistických znamení). V tom má pravdu. Zlato však dosiahlo podobný vzor.”

Aby bolo jasné, Gundlach neposkytol konkrétnu výzvu na zlato a neupresnil, o aký časový horizont sa v grafe jedná.

Ak sa však pozrieme na graf ceny zlata, zdá sa, že Gundlach hovorí o vývoji v drahom kove za posledný rok.

Pod týmto ľubozvučným názvom sa skrýva formácia na technickom grafe pripomínajúcom tvar plytkého dna “šálky” nasledovaná kratším a rýchlejším poklesom pripomínajúce “uško šálky“. Jedná sa o veľmi účinnú techniku, ktorá môže prinášať vysoké zisky.

Graf: 2016-8/2017 Cena zlata a formácia “šálky s uškom”
Graf_zlata_celi_jednemu_z_najviac_vzostupnych_vzorov_2017_1

Avšak, aby sme boli spravodliví, zatiaľ to vyzerá, že vzor sa formuje a prerazenie ešte nenastalo. Ak sa však objaví, vyzerá to, že zlato má pred sebou priestor pre zvýšenie cien. Od konca roku 2016 po začiatok roku 2017 sa jednalo o nárast v hodnote približne 166 dolárov. Ak pridáme 166 dolárov (1 294 dolárov), získate cieľ cien zlata na úrovni 1 460 dolárov, ktorý je na vyššej hodnote o takmer 14% (ako jeho súčasná cena 1 284 dolárov).

Zdá sa to byť rozumné, v prípade ak by rozpory medzi Trumpom a Severnou Kóreou pokračovali dlhšie obdobie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MarketWatch

Facebook komentár