Grafika_Veľkost_svetovych_trhov_kryptomien_a_Bitcoinu_2017

Virtuálna mena Bitcoin vtrhla do nášho finančného vedomia ako ohnivá kométa, kde sa vďaka internetu sa snaží byť alternatívou k súčasnému globálnemu peňažnému systému. Zatiaľ, podľa svojej povahy, ako kybermena, ktorej legitimita existuje iba v nehmotnom svete, jej dôveryhodnosť ponecháva veľký priestor pre diskusie.

Preto stránka HowMuch dala veci do súvislostí a tým tak chceli ukázať kde sa trh meny Bitcoin nachádza a koľko toho má ešte stále pred sebou.

Súčasná hodnota všetkých virtuálnych mien s označením Bitcoin, je na svete je v hodnote okolo 41 miliárd amerických dolárov (podľa odhadov internetovej stránky).

Súvisiace: $ 100 investícia v mene Bitcoin má za 7 rokov hodnotu $ 72,9 miliónov!

To je nepochybne viac peňazí, než vlastní väčšina Američanov vo svojom živote. Ale pokiaľ ide o iné trhy, Bitcoin je naozaj chudobným príbuzným.

Ako je zrejmé z grafu HowMuch, najväčšia bublina všetkých peniazov na svete – vrátane bankových vkladov – vyjde na 83,6 biliónov dolárov.

Druhým najväčším trhom sú akciové trhy celom svete – celkovo 66,8 bilióna dolárov, čo je viac ako dvojnásobná všetkých fyzických peňazí sveta.

Raul Amoros z HowMuch poznamenal: “Nábeh smerom k alebo od akcií má tak rozsiahly vplyv na celý svet..”

Trh zlata sa so svojím leskom nachádza na štvrtom mieste, kde celková hodnota tohto cenného kovu je na úrovni, iba okolo 8,2 bilióna dolárov, zatiaľ čo objem amerických dolárov v obehu dosahuje hodnotu 1,5 bilióna dolárov.

Ďalšia bublina, v podaní trhovej kapitalizácie spoločnosti Apple sa nachádza v hodnote okolo 730 miliárd dolárov, nasledovaná skupinou Amazon.com na úrovni 402 miliárd dolárov.

Medzitým, hodnota všetkých existujúcich kryptomien, ako aj Litecoin a Monera, kontrolujú trh o rozsahu 100 miliárd dolárov, čo je o niečo viac, ako majetok najbohatšieho jednotlivca sveta – Billa Gatesa, ktorého majetok dosahuje úroveň 86 miliárd dolárov.

Larry Page, ktorý je spoluzakladateľom technologického obra – Google a je 12. najbohatším jednotlivcom na zozname miliardárov časopisu Forbes, má takmer porovnateľný majetok ako hodnota meny Bitcoin kolujúc v kybernetickom priestore, s čistou hodnotou 41 miliárd dolárov.

Súvisiace:
Investor: “Bitcoin je viac než len investícia – mohla by pomôcť svetu”
Trh Bitcoinu a iných kryptomien

Peniaze sú o dôvere. Keďže americký dolár v menovom svete zastupuje najväčšiu ekonomiku sveta, je zároveň aj rezervnou menou mnohých zahraničných vlád.

Avšak aj napriek tomu, že mena Bitcoin v poslednej dobe čelí divokým výkyvom, jej popularita rastie. Zároveň tak vzostup kryptomenien podľa Amorosa, sám o sebe naznačuje, že ľudia môžu pomaly strácať vieru v peniaze a ďalších tradičných uchovávateľov bohatstva.

Grafika_Veľkost_svetovych_trhov_kryptomien_a_Bitcoinu_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, Howmuch.net

Facebook komentár