Hackeri_ukradli_cez_40_milionov_v_bitcoine_z_jednej_z_najvacsich_burz_sveta

Hackeri ukradli viac ako 40 miliónov dolárov v hodnote virtuálnej meny Bitcoin z Binance, ktorá je jednou z najväčších svetových búrz kryptomien.

Firma Binance ďalej uviedla, že hackeri získali viac ako 7 000 bitcoinov a použili rôzne útočné metódy na vykonanie „rozsiahleho narušenia bezpečnosti“, ku ktorému došlo v priebehu včerajšieho dňa.

Tiež sa im podarilo získať niektoré informácie o užívateľoch, ako sú dvojfaktorové autentifikačné kódy, ktoré sú potrebné na prihlásenie do účtov spoločnosti Binance.

Kryptomenová burza bola schopná ukradnuté bitcoiny vystopovať, smerujúce do jednej peňaženky.

Binance vo vyhlásení ďalej uviedla: “Hackeri mali trpezlivosť vyčkať a zrealizovali dobre organizované akcie prostredníctvom viacerých zdanlivo nezávislých účtov v najvhodnejšom čase.”

„Transakcia je štruktúrovaná spôsobom, ktorý prešiel našimi existujúcimi bezpečnostnými kontrolami. Bolo nešťastné, že sme toto stiahnutie nemohli zablokovať predtým, ako bolo vykonané. Po realizácií stiahnutia sa v našom systéme spustili rôzne upozornenia. Následne sme okamžite všetky výbery následne zastavili.“

Súvisiace:
Vlastnenie Warhola: Ako by bitcoin mohol zmeniť svet umenia
Európa sa chystá na prvú bitcoinovú kreditnú kartu

Binance poznamenala, že krádež sa odohrala z takzvanej „horúcej peňaženky“ – spoločnosti, ktorá predstavuje približne 2% jej celkového podielu v bitcoine. Peňaženka je digitálnym prostriedkom na ukladanie kryptomien. “Horúca peňaženka” je tá, ktorá je pripojenou k internetu na rozdiel od “studenej”, ktorá ukladá digitálne mince v offline režime.

Vklady a výbery na platforme Binance zostanú pozastavené, ale obchodovanie bude povolené.

Burza Binance tiež varovala, že „hackeri môžu určité používateľské účty stále kontrolovať a môžu ich používať na ovplyvňovanie cien“.

Spoločnosť však uviedla, že pokryje incident „v plnom rozsahu“ a nebudú ovplyvnené žiadne finančné prostriedky používateľov.

Tento hackerský útok prichádza po nedávnom raste cien v bitcoine. Cena tejto digitálnej mince za posledných 7 dní vzrástla o 9%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár