Neobmedzené politiky prázdnin nie sú len pre začínajúcich podnikateľov (startupy). Jedna z najväčších korporácií Ameriky má taktiež liberálnejší postoj k oddychovému času svojich zamestnancov.

General Electric počas tohto roka začala ponúkať to, čo nazýva “tolerantný prístup” pre platené voľno.

V rámci novej politiky firmy, už nebude potreba akéhokoľvek limitu pomocou, ktorého by vykonávalo nastavenie pre dovolenku, chorobu alebo iných osobných dní. Inými slovami, zamestnanci firmy si budú môcť vziať platené voľno, na taký dlhý čas aký budú chcieť. Podmienkou ale je, aby im dovolenku povolil ich nadriadený a mali splnené všetky pracovné povinnosti.

Súvisiace: Miliardár Carlos Slim: 3-dňový pracovný týždeň bude skutočnosťou

Podľa novej firemnej politiky spoločnosť nebude zhruba 30 tisícom ľudí, alebo 43% svojich zamestnancom v USA stanovovať počet možných maximálnych dní dovolenky. GE po celom svete zamestnáva 307 tisíc ľudí

Podľa vedúcej oddelenia ľudských zdrojov u spoločnosti General Electric, Cary Humeové sa spoločnosť môže stať úspešnejšou, za predpokladu, že bude veriť svojim zamestnancom a podporí ich.

Neobmedzené platené voľno počas minulého roka propagoval aj zakladateľ spoločnosti Virgin Group, Richard Branson.

Branson uviedol: “Keď už sa nepracuje striktne od deviatich do piatich, prečo by sa mala striktne dodržiavať politika ohľadom dovoleniek.”

Podľa nedávneho výskumu Spoločnosti pre manažment ľudských zdrojov, toto neobmedzené platené voľno je umožňované len dvom percentá zamestnávateľov. Väčšinou sa jedná o malé firmy a štart-upy.

Súvisiace: Richard Branson: Naši zamestnanci môžu mať toľko dovolenky, koľko len chcú

Spoločnosť nebude od ľudí vyžadovať za dni neprítomnosti ospravedlnenie, ani nebude pátrať po tom, kde zamestnanec bol. Niektorí pracovníci ale budú musieť na základe svojej pracovnej náplne voľno hlásiť.

Experti na pracovné miesta však vyjadrili obavy, že zamestnanci niektorých spoločností by si nakoniec vzali menej dovolenky, než by dostali, ak by teda nemali jasne určený počet dní, pretože ich hranice toho, čo je pre nich dostačujúce voľno a čo už je “moc” nie sú príliš jasnými. Neobmedzené platené dovolenky sú relatívne novým trendom, a meranie ich vplyvu je naozaj ťažké.

Zdroj: USAToday, Moneytalks

Facebook komentár