Ak sa Vám niečo páči poprosím kliknúť na “páči sa mi to”, alebo FB a Twitter “like” aby sme mali od Vás odozvu (a taktiež Nás to vedie k pokračovaniu Našej tzv “práce”)…Čím viac klikov na na FB a Twitter “like”, tým nám pomôžete rozšíriť sa “ĎAKUJEME”

Je ťažké pochopiť, ako headhunting funguje. Jeden z dôvodov môže byť aj ten, že si nie sme celkom istí, prečo sme na stretnutí s náborárom.

Niekedy to je preto, lebo si z nás skúšajú vybrať, chcú nás lepšie spoznať alebo iba skúšajú  získať informácie o nás, o niekom inom alebo pre nich o neznámom trhu.

„Pohovor je ako randenie“, hovorí Randy Duax, vedúci The Howard-Sloan-Koller Group – náborová spoločnosť, špecializovanej na média, reklamu a zábavu. „Musíte rozhodiť svoje  siete a v konečnom dôsledku budete potrebovať len jedno rande. Presne tak, ako potrebujete len jednu prácu.“

Ak budete nečinne sedieť a čakať, vaše úsilie nemusí mať úspech. . Duax vám preto radí. Namiesto nečinnosti existuje niekoľko vecí, ktoré môžete spraviť, ak chcete byť vybraní.

 1. Buďte viditeľní na sociálnej sieti Linkedln. „ Pred 10 rokmi by som to nepovedal, ale teraz je to skutočne veľmi dôležité“ hovorí Duax.
 2. Rozhodnite sa, čo chcete robiť. Musíte presne vedieť, čo chcete robiť a kam sa chcete dostať, keď sa rozprávate s náborárom.
 3. Zúčastňujte sa  internetových udalostí a rôznych konferencií. „ „Viem, že mnoho ľudí padá do pasce sedieť doma, posielať stovky životopisov a nikdy nedostanú odpoveď. Práve tá ľudská časť býva z biznisu často odsunutá nabok.“
 4. Hľadajte spoločnosti, o ktoré máte záujem. Treba pochopiť, že existujú 2 odlišné typy náborových firiem.
  a. Kontingenčné firmy zvyčajne nemajú výhradné právo s uchádzačom,5 alebo 6 firiem je najatých naraz a spoločnosť zaplatí tej, ktorá úspešne nájde vhodného kandidáta na pozíciu.
  b. Retainingové firmy zvyčajne zaručujú klientovi výber vhodného kandidáta.
  Vyberte si 5 alebo 6 firiem a nájdite niekoľko vysoko postavených vedúcich v každej z týchto firiem, ktorých môžete kontaktovať.
 5. Potom zavolajte tým, ktorých máte na papieri. Duax hovorí, že  to treba spraviť o 8:30 ráno alebo 17:30 večer – tesne pred alebo po ich náročnom dni. Táto cesta vám umožní získať šancu hovoriť priamo s nimi.

 

„Najlepšiu vec, ktorú treba urobiť,  je len zavolať. Spýtajte sa, či majú čas na kávu. Takto z nich získate viac informácií.“

Preložil: Lukáš Jankejech
Zdroj: Scoop.it

Facebook komentár