Hedzove_fondy_upriamili_pozornost_na_kryptomeny_2017_top

Trh s kryptomenami sa dnes teší obrovskému úspechu. Mnoho hedžových fondov sa začína orientovať na obchod s digitálnymi menami a rozhodli sa kuť železo, kým je horúce.

Najpopulárnejšou kryptomenou súčasnosti je Bitcoin. Spolu s ostatnými digitálnymi menami je založený na systéme distribuovanej databázy, ktorá uchováva narastajúci počet záznamov a transakcií. Jedná sa o systém blockchain. Kryptomeny zároveň nie sú kontrolované žiadnou centralizovanou organizáciou. V obehu je dnes viac než 800 rôznych druhov virtuálnych mien. Ich spoločná trhová kapitalizácia dosahuje $166 miliárd.

Súvisiace: Wall Street: Bitcoin v roku 2018 vzrastie na $ 6000 a v roku 2022 na $ 25000

Analytická spoločnosť Autonomous NEXT uverejnila zoznam 55 hedžových fondov, ktoré sa zaoberajú investíciami do digitálnych mien. Zoznam je dôkazom toho, že trh s kryptomenami sa bude naďalej rozvíjať.

Na webstránke spoločnosti Autonomous NEXT sa objavila nasledujúca správa: „Hedžové fondy zamerané na kryptomeny sa objavujú ako huby po daždi. Volatilná a neregulovaná ekonomika v tejto oblasti pre nich predstavuje vhodnú živnú pôdu. Rozhodli sme sa ich všetky nájsť pomocou nášho prieskumu.“

Mnoho týchto fondov sa prezentuje názvami, ktoré sú v nejakom vzťahu ku existujúcim kryptomenám. Dobrým príkladom je spoločnosť Ether Capital, ktorá svojím pomenovaním odkazuje na digitálnu menu Ethereum. Za zmienku stojí aj názov Medici Crypto. Najmladším fondom na zozname je 1confirmation. Vznikol 22. augusta a podporuje ho známy investor vo svete technológií a miliardár Mark Cuban.

Hodnota Bitcoinu narástla oproti roku 2006 až o 700%. Kryptomena Ethereum si za rovnaké obdobie polepšila o 3 300%. Tento astronomický úspech už upútal aj pozornosť vlkov z Wall Street. Ku celkovému ošiaľu prispievajú aj počiatočné ponuky digitálnej meny (ICO). Jedná sa o fundraisingovú stratégiu založenú na technológii blockchain. Spoločnosť Autonomous NEXT tvrdí, že od začiatku tohto roka sa pomocou nej vyzbieralo už viac než 1,8 miliardy dolárov.

Aj správcovia tradičných hedžových fondov zbystrili pozornosť.

Steve Nadel je zástupcom hedžového fondu a partnerom v spoločnosti Seward & Kissel. Nedávno poznamenal: „Všimli sme si, že do kryptomien a počiatočných ponúk digitálnej meny investujú manažéri rôznych fondov. Predpokladáme, že v tejto oblasti vznikne množstvo ďalších finančných derivátov.“

Súvisiace: Ako investovať v čase rozvoja blockchainu?

Nadel dodáva: „Kryptomeny vzbudili značný záujem vo svete investičného manažmentu. Predovšetkým vďaka návratnosti, ktorou sa vyznačujú v poslednom čase.“

Pozrite sa na ucelený abecedný zoznam takzvaných krypto ETF fondov:

1. 1confirmation, 2. Alpha Bit, 3. Alphabet Coin Fund, 4. Auryn Capital, 5. BKCM Digital Asset Fund, 6. Blackmoon Crypto, 7. Bletchley Park Asset Management, 8. Block View Capital, 9. Blockchain Capital, 10. BlockStack, 11. BlockTower Capital, 12. Blueyard, 13. CoinFund LLC, 14. Coinshares 1 LP / Global Advisors, 15. Crypto Asset Fund, 16. Crypto Assets Fund, 17. Crypto Fund AG, 18. Crypto Lotus, 19. Cryptochain Capital, 20. Cryptocurrency Fund LLP, 21. Cryptor Trust, 22. Cyber Capital, 23. Digital Developers Fund, 24. Ether Capital, 25. Exagon Fund, 26. FBG Capital, 27. Fenbushi, 28. Firstchain Capital, 29. General Crypto, 30. Grasshopper Capital, 31. Hyperchain Capital, 32. ICONOMI, 33. Iterative Instinct, 34. Kenetic Capital, 35. Logos Fund, 36. Medici Crypto, 37. Metastable, 38. Monkey Capital, 39. Multicoin Capital, 40. Pantera, 41. Placeholder Capital, 42. Pollinate Capital, 43. Polychain, 44. Rich Fund, 45. Satoshi Fund, 46. Science Inc., 47. Solidus Capital, 48. Soros Fund Management, 49. SuperBloom, 50. TAAS Fund, 51. Tezos, 52. The Token Fund, 53. Token Factory, 54. Unit Fund, 55. Venture One.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, FoxBusiness

Facebook komentár