Hilton_recykluje_pouzite_hotelove_mydlo_k_zachrane_planety

Použité mydlo od skupiny Hilton Hotels má druhú šancu na život.

Spoločnosť na začiatku tohto týždňa oznámila, že začne zbierať použité mydlo z izieb naprieč svojimi hotelmi a zrecykluje ho do 1 milióna nových mydiel do 15. októbra, čo je deň celosvetového umývania rúk.

Projekt je vytvorený spolu s organizáciou Clean the World, ktorá distribuuje mydlo komunitám v núdzi. Spoločnosť Hilton uviedla, že bude zbierať mydlá z rôznych hotelov, vrátane značiek Embassy Suites, Hilton Garden Inn, Hampton, Homewood Suites a Home2 Suites. Použité mydlo bude podľa vyjadrení spoločnosti “rozdrvené, dezinfikované a narezané na nové mydlové tyčinky.”

Spoločnosť Hilton oznámila podobné iniciatívy už v minulosti. Hotelový reťazec tiež pomáha recyklovať fľaše na mydlo, pleťové vody a šampóny, ktoré je možné opätovne využiť ako cestovné fľaše pre oblasť hygienických výrobkov. Recyklačný program spoločnosti Hilton pomohol organizácií Clean the World v poslednom desaťročí distribuovať 7,6 miliónov mydiel.

Bill Duncan, ktorý je vedúcim oddelenia služieb spoločnosti Hilton, uviedol, že spoločnosť patrí medzi prvé hotelové reťazce, ktoré sa zúčastňujú na recyklácii mydla.

Hilton je jednou z mnohých spoločností zameraných na recykláciu. Podniky čelia narušeniu z vplyvu klimatických zmien a zákazníci čoraz viac žiadajú, aby produkty a služby boli k životnému prostrediu šetrnými.

Súvisiace:
Už takmer 50% koralov sveta vymrelo, ale vedci sa ich pokúšajú obnoviť
Spoločnosť Adidas sa pripája k boju proti plastom

Shawn Seipler, ktorý je zakladateľom Clean Your World predtým v rozhovore poznamenal, že by chcel formou použitého mydla zlepšiť situáciu vo svete. Organizácia má tiež partnerstvo so skupinou Marriott a logistické partnerstvá s UPS a Guest Supply, ktorá je dodávateľom toaletných potrieb hotelových izieb.

Začiatkom minulého roka, Coca-Cola oznámila, že bude zbierať a recyklovať ekvivalent každej fľaše, alebo ich chcú neustále využívať v predaji do roku 2030. Procter & Gamble, Unilever a Nestlé, aby sme vymenovali aspoň niektoré, pracujú na projekte Loop, zameranom na opakovane použiteľných obaloch.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, BBC

Facebook komentár