Spoločnosť Google práve kúpila Nest – startup, ktorý predáva termostaty s pripojením na internet a detektory dymu za 3,2 miliardy amerických dolárov – to všetko za hotovosť.

Je ťažké si predstaviť, aké tajomstvo by mohlo byť príčinou tejto akvizície. Niečo, čo by Google mohol využiť k tomu, aby Vám v miestnosti kde sa máchádzate mohol ukázať reklamu? (To pravdepodobne nebude dôvodom tohto kroku.)

( Súvisiace: Google začal najímať viac ľudí, ktorí nešli na vysokú školu )

Ale pravdou je, že existuje veľmi jednoduchý dôvod tejto akvizície.

Firma Nest zapadá do vízie CEO Larry-ho Page pre to, čím by sa mala spoločnosť Google stať.

To znamená: Nest používa komplexnú technológiu k vyriešeniu problémov pre veľa ľudí, na každodennej báze.

To je to, čo chce Page robiť s firmou Google.

Chce aby pri používaní zložitých technológií prišli s jednoduchým riešenie zložitých problémov, ktoré používajú obrovské masy ľudí, ktorí sa snažia kontrolovať prostredie svojich domovov energeticky efektívnym spôsobom .

Page ukázal túto víziu na jeseň roku 2011, len niekoľko mesiacov po tom, čo sa opäť stal generálnym riaditeľom .

Na konferencii pre klientov Google a zúčastnených strán, Page povedal, že poslaním spoločnosti je “vytvoriť výborné, intuitívne služby a technológie, ktoré budú neuveriteľne užitočné pre ľudí, ktoré ľudia budú používajú minimálne dvakrát denne, rovnako ako keď používajú zubnú kefku. Nie je mnoho vecí, ktoré ľudia používajú dvakrát denne.

Povedal: “Je to vlastne celkom ťažké prísť s niečím takým.”

( Súvisiace: Akým spôsobom Google prišiel na to, ako bude zarábať )

Nest vyráva termostaty, detektory dymu a to všetko bez ohľadu na iné domáce spotrebiče pripojené k internetu.

Vízia Larry-ho Page pre firmu Google nie je spoločnosť vyhľadávania. Nie je reklamná spoločnosť. Jedná sa o spoločnosť, ktorá sa snaží využiť svoju masívnu hromadu hotovosti a hlboké technologické znalosti aby vytvorila produkty, ktoré bude denne používať niekoľko miliárd ľudí. Smartphony. Technológie riadenie auta. Technológie, ktoré udržujú váš dom v poriadku.

Zdroj: SlateMagazine

Facebook komentár