Hodinky_znacky_Rolex_predane_za_rekordnych_5_milionov_2017

Staršie zberateľské hodinky značky Rolex boli nedávno v Ženeve predané za $ 5 060 427 dolárov, čím sa stali najdrahšie vydraženými hodinkami spoločnosti Rolex v histórií.

Hodinky s označením “1952 reference 6062”, 6062 s názvom “Bao Dai” boli počas tohto mesiaca v aukcií spoločnosti Phillips ponúknuté v rekordnom predaji hodiniek, ktorý dohromady predstavovalo úroveň 32,6 milióna dolárov, čo je najvyšší výsledok v histórii sledovaných aukcií.

Bao Dai boli pomenované po bývalom majiteľovi – poslednom vietnamskom cisárovi, ktorý kúpil hodinky v Ženeve pri mierových rokovaniach v roku 1954.

Súvisiace: Ako sa Rolex stal kráľom medzi hodinkami

18-karátového žlté zlaté hodinky boli jedným z “iba” troch modelov, ktoré sú v tejto značke vybavené čiernym ciferníkom a diamantami. Z týchto modelov je Bao Dai jedinými známymi hodinkami, kde bol vložený nepárny počet diamantov. Diamant na úrovni 12 hodín prinútil spoločnosť Rolex, aby vykonali presun svojho loga až pod diamant, čo má za následok, že tento číselník je jedinečný svojho druhu na svete.

Phillips prirovnal dopyt po týchto vysoko-luxusných zberateľských hodinkách k spojeniu výtvarnému umenia a historických športových vozidiel.

Aurel Bács, ktorý je vedúcim konzultantom pre Phillips, v spojení s Bacs & Russo uviedol: “Dopyt po týchto vzácnych zberateľských hodinkách môže byť porovnávaný s dopytom po vzácnom kabriolete značky Ferrari z roku 1950, významných maľbách a veľkom šperku.”

Súvisiace: Najdrahšie hodinky sveta. Za najnovšie kúpite 90 Ferrari

“Jedná sa o umelecké dielo. Je to súčasť toho, čo vytvorila kultúra 20. storočia. To je to, čo by sme si ako ľudstvo mali spoločne udržať a rozhodne má zmysel, aby sa nachádzali v múzeu, kde sa nachádza to najlepšie z najlepšieho z 20. storočia. Naozaj sú dominantou priemyselného dizajnu 20. storočia.”

Predchádzajúci rekord pre značku Rolex bol predaný v aukcii a držali ho hodinky s označením “Split-Seconds reference 4113” a boli predané spoločnosťou Phillips v roku 2016 za 2,5 milióna dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár