Hodnota_spolocnosti_Apple_viac_ako_800_miliard_2017

Akcie spoločnosti Apple v poslednom obchodnom dni získali na hodnote 3,05%, čím sa ich cena dostala na 153,44 dolárov. Stalo sa tak po správe analytika z investičnej spoločnosti Drexel Hamilton, ktorý naznačil, že by sa trhová kapitalizácia spoločnosti Apple mohla dostať na 1 bilión dolárov.

Aj keď toto číslo sa môže zdať neuveriteľné, avšak táto spoločnosť ho už z 80 percent splnila – aspoň z pohľadu investorov, ktorí očakávajú rast budúcich ziskov a hotovosti, rovnako ako aj ponuku ich súčasnej produktovej rady.

Súvisiace: Akcie spoločnosti Apple vyplácajú najväčšiu dividendu na svete

Pondelkový nárast akcií spoločnosti Apple prvýkrát zatlačil hodnotu celej spoločnosti k okoliu úrovne 800 miliárd dolárov, čím si upevňuje pozíciu spoločnosti, ako najväčšia verejne obchodovaná spoločnosť na svete.

Graf: Akcie spoločnosti Apple za posledný rok

Hodnota_spolocnosti_Apple_viac_ako_800_miliard_2017_grafä

Akciový analytik Brian White v pondelok klientom rozoslal poznámku, kde uviedol svoje očakávania na nasledujúcich dvanásť mesiacov. Uviedol že cena akcií firmy Apple dosiahne 202 dolárov, čím sa trhová kapitalizácia spoločnosti dostane na 1,053 bilióna dolárov. To je najvyššia cieľová cena na Wall Street a investorom môže priniesť potenciál okolo 32% výnosu. Tento analytik predtým držal cenový cieľ na úrovni 185 dolárov na akciu.

Týmto posledným nárastom akcií má spoločnosť Apple o krok bližšie k dosiahnutiu tohto ocenenia, na úrovni 1 bilión dolárov.

Výrobca iPhonov v minulom týždni ohlásil zmiešaný štvrťročný zisk, keďže predal menej telefónov, než sa očakávalo, hoci za drahšie ceny. Avšak generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Apple – Tim Cook, časť z tohto spomalenia pripísal faktu, v ktorom spotrebitelia vyčkávajú na ďalšie predstavenie iPhonu, ktorý by podľa očakávaní mal prebehnúť v septembri.

Súvisiace: Apple má v hotovosti pravdepodobne až štvrť bilióna

White ďalej poznamenal: „Cez rekordnú trhovú kapitalizáciu spoločnosti – iPhone 8, presunom zahraničnej hotovosti a nových inovácií by v budúcom horizonte mohli byť impulzom k ďalšiemu navýšeniu akcií spoločnosti Apple. Zároveň by sa podľa jeho vyjadrení mohol zmeniť slabý výkon spoločnosti v Číne.

Akcie spoločnosti Apple rástli aj potom, čo známy investor Warren Buffett ocenil firmu a nazval iPhone za “veľmi, veľmi, veľmi hodnotný produkt.”

Apple je taktiež jednou z mnohých technologických spoločností, ktoré sú podporou pre nedávny rast na akciovom trhu. Napríklad akciový index Nasdaq 100 v piatok uzavrel na historických maximách.

White nakoniec poznamenal: “Naše čísla sú vlastne celkom konzervatívne.”

Graf: 1987-5/2017 Akcie spoločnosti Apple

Hodnota_spolocnosti_Apple_viac_ako_800_miliard_2017_graf2

Facebook komentár