Hodnota_spolocnosti_Apple_za_tyzden_klesla_uz_o_45_miliard

  • Agentúra Nikkei oznámila, že Apple znižuje produkciu modelu iPhone X kvôli slabšiemu než očakávanému dopytu po luxusnejšom smartphone.
  • Analytik banky JP Morgan – Narci Chang tiež v správe ku klientom napísal, že očakávaná produkcia iPhonu X v štvrťroku do marca klesne až o 50 percent.
  • Akcie sa v pondelok znížili o 1,9 percenta.

Akcie spoločnosti Apple v dnešnom dni klesali, keďže bola zverejnená správa kde sa uvádzalo, že spoločnosť si objednala drastické zníženie produkcie zariadenia iPhone X.

Agentúra Nikkei v pondelok oznámila, že tento technologický gigant svojim dodávateľom nariadil, aby na prvý štvrťrok znížili produkciu modelu iPhone X, na 20 miliónov kusov z viac ako 40 miliónov kusov, ktoré Apple vyprodukoval skôr. Tlačová agentúra ako dôvod pre tento krok uvádzala slabšie ako očakávané výsledky predajov na konci vianočnej sezóny.

Akcie spoločnosti Apple po tejto správe klesali o 1,9 percenta. Hodnota akcií Apple od 22. januára klesla o 4,9 percenta, čím za posledný týždeň prišla o hodnotu svojich akcionárov, vo výške 45 miliárd dolárov.

Článok agentúry Nikkei nasleduje po niekoľkých nedávnych správach od spoločností z oblastí Wall Street a iných médií, ktoré poukazujú na slabý dopyt po medely iPhone X.

Analytik z banky JP Morgan – Narci Chang v utorok napísal predbežnú správu o predpovediach okolo produkcie iPhonu X k štvrťroku do marca (oproti štvrťroku do decembra), čo bude predstavovať 50 percentný prepad. Znížil predpoveď pre výrobu iPhonu X v prvom štvrťroku (do marca) k úrovni 20 miliónov kusov, z 30 miliónov kusov.

Napísal: “Nedávno sme zistili viac informácií o známkach okolo oslabenia dopytu po modely iPhone X.”

Taiwanský ekonomický denník taktiež koncom decembra uviedol, že Apple znížil svoju predpoveď predajov pre iPhone X.

V dôsledku toho sa niektorí analytici Wall Streetu dostatočne obávajú o dopytu po iPhone, na základe čoho počas tohto mesiaca pristúpili k zníženiu svojich investičných odporúčaní na akcie tohto technologického gigantu.

Súvisiace:
Voči spoločnosti Apple sa po svete rozširujú hromadné žaloby
Spoločnosť Apple vrátila akcionárom už $ 234 miliárd

Spoločnosť Longbow Research 17. januára znížila svoje investičné hodnotenie na akcie spoločnosti Apple k úrovni “neutrálne” od “nákup”, keďže predpokladá že spoločnosť bude vo fiškálnom roku 2018 dodávať menej iPhonov, ako sa očakávalo.

Spoločnosť Atlantic Equities následne 22. januára znížila svoje hodnotenie na akcie spoločnosti Apple na “neutrálne” z “nadváha”. Spoločnosť predpovedala slabšie ako očakávané tržby za štvrťrok.

Investori berú na vedomie zhoršujúcu sa situáciu okolo základov spoločnosti.

Firma Apple okamžite neodpovedala na žiadosť o pripomienku.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, FoxBusiness

Facebook komentár