Hodnota_spolocnosti_Facebook_a_Amazon_dosiahla_az_500_miliard_2017

Facebook a Amazon sa pripojili k exkluzívnemu klubu, ktorý je otvorený len najhodnotnejšími spoločnosťami sveta: obe prekročili polovicu bilióna.

Spoločnosť Facebook po prvýkrát prekonala trhovú kapitalizáciu 500 miliárd dolárov vo štvrtok ráno, keďže spoločnosť Marka Zuckerberga pokračuje vo svojom rýchlom vzostupe. Spoločnosť Amazon tento míľnik o hodnote 500 miliárd dolárov dosiahla v stredu.

Súvisiace: Najcennejšie značky sveta

Iba tri spoločnosti sveta sú cennejšie a všetky aktuálne pochádzajú z technologického priemyslu: Apple ($ 798 miliárd), materská spoločnosť Google – Alphabet ($ 667 miliárd) a Microsoft ($ 571 miliárd).

Kombinované ocenenie v hodnote 1 bilióna dolárov pre spoločnosti Facebook a Amazon ukazuje, v akom euforickom pohľade sa Wall Street nachádza s ohľadom na budúcnosť týchto technologických gigantov. Prudký nárast ich akcií (každá z nich je počas tohto roka v zisku viac ako 40%) obohacuje zakladateľov a vizionárov týchto spoločností.

53-ročný Jeff Bezos, ktorý začal so spoločnosťou Amazon v roku 1995, počas včerajšieho dňa prekonal spoluzakladateľa spoločnosti Microsoft – Billa Gatesa, ako najbohatšieho jednotlivca sveta. Zuckerberg, ktorému je len 33 rokov, počas včerajšieho dňa dosiahol úroveň jeho majetku v hodnote viac ako 69 miliárd dolárov .

Míľnik spoločnosti Facebook o rozsahu 500 miliárd dolárov vyzerá ohromujúco vzhľadom na to, že tento gigant v oblasti sociálnych sietí je verejnou spoločnosťou ešte len päť rokov. Dnes sa však Facebook môže pochváliť viac ako 2 miliardami používateľov a generuje prevažnú väčšinu svojich peňazí, práve z mobilných telefónov. Skvelé akvizície poskytli Facebooku kontrolu nad dvoma najobľúbenejšími platformami na webe: Instagram a WhatsApp.

Zdá sa, že Wall Street je do značnej miery znepokojený možnosťami ohľadom toho, že sa Facebook môže priblížiť k “strednému veku.“ Akcie spoločnosti po štvrtkových výsledkoch vzrástli o 5%, aj keď zaznamenali najpomalší rast tržieb za takmer dva roky.

Súvisiace: Jeff Bezos sa stal najbohatším človekom sveta

Amazon ktorá zmenila spôsob, akým ľudia nakupujú, stále maloobchodným skupinám v oblasti kamenných obchodov spôsobuje obrovské obavy. Gigantická spoločnosť v oblasti elektronického obchodovania aj naďalej rastie a predaje počas tohtoročnej nákupnej horúčky “Prime Day“ sa oproti minulému roku zvýšil o 60%. Spoločnosť Amazon sa aktuálne snaží zamerať na potravinársky priemysel tým, že súhlasila s nákupom spoločnosti Whole Foods za takmer 14 miliárd dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, FoxBusiness

Facebook komentár