Ak by mal niekto minúť sumu o veľkosti šestich číslic, alebo viac za luxusné športové auto, väčšina ľudí bude kontrolovať každý jeho centimeter, aby sa ubezpečil, že nie sú na ˇˇnom žiadne známky poškodenia jeho laku, ale až na výnimku – Aston Martin Vanquish z roku 2002.

Ken Goldin, zakladateľ Goldin Auctions – spoločnosti ktorá predáva toto špeciálne tématické basketbalové luxusné vozidlo – poznamenal: “Bolo jediným automobilom na počesť 50. výročia siene slávy basketbalu. Bola z neho vytvorená najcennejšia basketbalová zberateľská trofej, ktorá bola kedy vytvorená.”

Súvisiace: Abusurdné super-športiaky dubajskej polície

V roku 2009 bolo tento športový automobil umiestnený pri vchode do tzv. časti slanostného ceremoniálu, kde basketbalové legendy ako Michael Jordan, David Robinson a John Stockton boli uvedení do pamätnej basketbalovej siene slávy Naismitha. Niektorí z najlepších basketbalistov sveta po ich vymenovaní keď kráčali po červenom koberci podpísali toto auto, čím sa toto vozidlo stalo jediným automobilom na svete s podpismi hráčov z tejto lukratívnej basketbalovej siene.

Goldin poznamenal: “Bol to kus histórie k 50. výročiu siene slávy, rovnako ako korunovanie slávy legendy Michaela Jordana a stalo sa miestom, kde sa všetká táto hodnota nachádza.”

Geoff Abadee uviedol: “A táto hodnota znamená ochotu zaplatenia veľkého objemu peňazí pre budúceho vlastníka a vášnivého zberateľa automobilov.”

“Väčinou tento typ vozidla by ste si kúpili za približne 200 000 dolárov,” … “Ale jeho súčasťou je cenné kolektívne množstvo podpisov.”

Podpisy od týchto členov siene slávnych hráčov zvýšili celkovú hodnotu vozidla o neuveriteľných 525 percent.

Abadee dodal: “Podľa profesionálneho znalca cena za tohto vozidla je na úrovni 1,25 milióna amerických dolárov.” Taktiež poznamenal, že plánujú darovať časť z výnosov z predaja na charitu.

Súvisiace: 15 najzaujimavejších automobilov najnovšieho autosalónu v New Yorku

Taktiež poznamenal: “Ľudia môžu míňať niekoľko miliónov dolárov na rôzne automobily, ako sú Ferrari, Lamborghini a Aston Martin, ale toto je jedinečné vozidlo.”

Ale toto superauto je viac než len klasickým automobilom. “Niektorí ľudia zaplatiť veľa peňazí za Picassa a stoja pre ním a pozerajú sa na ňho na stene … je to spojenie príemného s kusom zberateľských hodnôt.”

Zdroj: Bold Ride Blog

Facebook komentár