Hong-Kongský realitný podnikateľ Stephen Hung práve objednal 30 vozidiel modelu Rolls-Royce Phantom – čo je najväčšia objednávka v histórii tejto spoločnosti.

Flotila automobilov ocenená denníkom FT na 20 miliónov amerických dolárov, by mala byť vo vlastníctvom Hungového hotela Louis XIII a kasína v Macau, kde bude voziť bohatých čínskych hráčov z celého mesta. Aj keď tento raj pre hráčov zažil najhoršie leto od roku 2012, Hung Louis XIII sľubuje dosiahnuť luxus na úplne novú úroveň, keď sa otvorí v roku 2016.

Súvisiace: 16 miliardárov, ktorí začali z ničoho

The Wall Street Journal uvádza: Napríklad najdrahší apartmán v 22-poschodovom hotely by podľa očakávaní mal stát až 130 000 dolárov za noc.

Generálny riaditeľ Rolls Royce, Torsten Mueller-Oetvoes vo vyhlásení povedal: “My v Rolls-Royce Motor Cars sme potešení a poctení tým, že pán Hung vykonal u Rolls-Royce najväčšiu objednávku Phantom-ov v histórii,” .. “Flotila automobilov hotela Louis XIII môže sľúbiť, že bude vlastniť jednu z najpôsobivejších pamiatok, aká bola kedy v Macau videná, ale až keď dorazí … objednávka pre tento luxusný hotel bude dodaná v roku 2016 … Táto objednávka potvrdzuje pozíciu vozidla Phantom, ako voľba motorového vozidla pre tých, ktorí chcú zažiť náš svet luxusu.”

Podľa spoločosti Rolls-Royce, každý z 30 predĺžených vozidiel modelu Phantom bude na zákazku navrhnutý od firmy Bespoke Vehicles Team. Detaily a vlastnosti interiéru bude charakterizovať štýl 55-ročného miliardára Hung-a. V skutočnosti, dva vozy vo flotile budú obsahovať ďalšie vnútorné a vonkajšie ozdoby v zlate a stanú sa tak najdrahším Phantom-om v histórií, ktorý vošiel do prevádzky. Všetkých 30 vozidiel flotily hotela Louis XIII budú obsahovať zákazkové meranie času pomocou luxusných hodiniek značky Graft.

Súvisiace: Ultra-luxusné automobilky dosahujú rekordné predaje – okrem Ferrari

Hoci Louis XIII bude mať najväčšiu flotilu vozidiel značky Rolls Royce, nebude vlastniť najslávnejšiu flotilu vozidiel pre hotel. Toto prvenstvo patrí hotelu Peninsula, v susednom Hong Kongu, ktorého ochranná známka tmavo zelenej flotily automobilov značky Rolls-Royces robí cestujúcich šťastných už po celé desaťročia.

Okrem flotily,  spoločnosť Rolls-Royce bude taktiež pomáhať pri návrhu príjazdovej cesty hotela. A zároveň automobilka bude trénovať šoférov k správnej manipulácie ručne vyrábaných luxusných “pozemných jácht”.

Ešte zaujímavejšie je história Stephena Hung-a so spoločnosťou Rolls-Royce. Podľa denníka The Wall Street Journal, už ako syn bohatých realitných investorov, Hung riadil Rolls Royce do práce a taktiež aj ako stážista u Citibank.

Súvisiace: Luxusná automobilka Rolls-Royce ťaží z jej rekorného rastu

Nakoniec sa stal hlavou investičného bankovníctva v Ázii pre investičnú banku Merrill Lynch.

Tu je pohľad do sveta, ktorý by mohol vysvetliť, prečo si vybrali flotilu týchto automobilov:

Zdroj: WSJ, BusinessWeek

Facebook komentár