Hotel Waldorf Astoria v New Yorku

Hotel Waldorf Astoria v New Yorku

Čínsky zásah do zahraničného kapitálu spomalil celosvetové nákupy, ktoré realizovali pevninské spoločnosti a medzi jeden veľký sektor, ktorý tento vplyv vníma je priemysel hotelov.

Mark Hoplamazian, ktorý je prezidentom a generálnym riaditeľom spoločnosti Hyatt Hotels na okraji konferencie v čínskom Kantone s názvom Fortune Global Forum, poznamenal: “Je pravda, že došlo k poklesu čínskeho kapitálu, najmä na niektorých trhoch a určitých druhoch aktív, napríklad u aktív ktoré sú považované za trofeje.”

Cestovná kancelária Skift informuje, že spoločnosť Hyatt neskôr prijala stratégiu, ktorá začala prechádzať do riadenia tzv. franšízy a predaja nehnuteľností. Spoločnosť v najbližších troch rokoch plánuje predať hotelové katíva za približne 1,5 miliardy dolárov.

Na otázku, či chýbajúci čínski kupci potenciálne potláčali hodnotu hotelov, ktoré Hyatt chcela predať, Hoplamazian uviedol, že trh je naďalej “sviežim a skutočne zdravým”, najmä z pozitívneho dôsledku prostredia okolo úrokových sadzieb.

Dodal: “Očakávam, že skutočnosť, v ktorej došlo k zmene výskytu investícií mimo Číny (pre čínske spoločnosti), pravdepodobne zasiahne vybrané aktíva a vybrané trhy, ale nemyslím si, že by mala mať širší dopad.”

Zatiaľ čo čínske spoločnosti v uplynulých rokoch navyšovali svoje podiely v hotelových aktívach, pevnejší jüan v tomto roku a prísnejšie nariadenia mali vplyv na kapitál, ktorý sa z tejto ázijskej krajiny presúval.

Obmedzenia zahraničných investícií, z dôvodu nariadení od štátnych orgánov, nasledovali po niekoľkých významných akvizíciách čínskych podnikov v posledných rokoch. Holdingová spoločnosť Anbang Insurance Group, ktorá patrila medzi najkvalifikovanejšie v Číne, počas roka 2014 kúpila kultový hotel Waldorf Astoria v New Yorku za 2 miliardy dolárov. Zároveň taktiež kúpila strategické hotely a rezorty v hodnote okolo 5,5 miliardy dolárov.

Spoločnosť HNA Group kúpila 25% podiel v spoločnosti Hilton Worldwide Holdings za 6,5 miliardy dolárov od spoločnosti Blackstone Group. V Chaj-nane založená spoločnosť tiež v roku 2016 získala Carlson Hotels a má podiel v španielskom hotelovom reťazci NH Hotel Group.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár