Vedúci čínsky výrobca smartphonov je pripravený dokázať, že konkurovať môže aj spoločnosti Apple a Samsung v oblasti drahších produktov.

Huawei počas tohto týždňa na veľtrhu spotrebnej elektroniky v Las Vegas predstavila niekoľko nových mobilných zariadení, vrátane dvoch smartphonov, dve smartwatches (inteligentných hodiniek) a tablety – z ktorých všetky sú značne odlišné od predchádzajúcich ponúk z minulosti.

Pre Huawei je to v Spojených štátoch obzvlášť veľká chvíľa, kde je do značnej miery známa pre výrobu lacných telefónov operátorov, ako je T-Mobile a AT&T.

Súvisiace: Táto batéria smartphonu sa nabíja 10-krát rýchlejšie

Ale Huawei sa v súčasnosti snaží predávať zariadenia pod svojou vlastnou značkou. Nový smartphone Mate 8 a inteligentné hodinky Elegant a Jewel predstavili stratégiu spoločnosti Huawei pre budovanie pútavých produktov, ktoré uspokoja špecifické potreby užívateľov v rovnakej cenovej konkurencie.

“Huawei Mate 8”

Huawei Mate 8 je určený pre ľudí, ktorí chcú silný a elegantný smartphone, ktorý bez nabíjania vydrží dlhšie ako jeden deň.

Huawei tvrdí, že jeho 6-palcový telefón vie z plného nabitia fungovať jeden deň a pol s rozsiahlym využitím (28 hodín hovoru alebo 20 hodín prehliadania internetu v sieti 4G).

Apple uvádza, že jej iPhone 6S Plus má výdrž až 24 hodín hovoru a 12 hodín surfovania po webe.

Huawei taktiež tvrdí, že batéria telefónu Mate 8 (4000 mAh) sa vie nabiť až k takmer 40% svojej kapacity za pol hodiny, čo je o 105% viac ako 6S Plus.

8 Mate obsahuje super-rýchly počítačový čip, zložený zo štyroch 2,3 GHz ARM procesorov A72 a štyroch 1,8 GHz ARM A53 procesorov.

Zdá sa, že Huawei zacieľuje na firemných užívateľov, ktorí môžu dávať prednosť zariadeniam spoločnosti Samsung. Mate 8 má aj natívne funkcie, ako je funkcia s rozdelenou obrazovkou a vstavaný Skener vizitiek, ktorý rozpozná 17 jazykoch.

K dispozícii je na zadnej strane telefónu taktiež snímač odtlačkov prstov, vstup pre microSD karty a tri mikrofóny na nahrávanie zvuku.

Jedným z najlepších funkcií telefónu môže byť jeho schopnosť zaznamenať video z obrazovky.

Základný model Mate 8 o rozsahu 32GB stojí € 599 (zhruba 643 $).

“Huawei Watch pre ženy”

Čínsky výrobca dva nové modely Huawei Watch prispôsobil výhradne pre ženy.

Zariadenia, ktoré Huawei pomenovala výstižnými názvami „Jewel“ a „Elegant,“ disponujú rovnakým operačným systémom ako ich predchodca Huawei Watch – Android Wear. Zásadné zmeny sa taktiež nekonali ani z hľadiska ich špecifikácií či dizajnu.

Súvisiace: Patek Philippe vytvoril najzložitejšie náramkové hodinky v histórii

Ako však možno vidieť na obrázkoch, hlavnými zmenami tentoraz prešli rámy ciferníkov, a to pri oboch modeloch. Zatiaľ čo lacnejšia verzia Elegant ponúka vrúbkovaný rám z ružovo-pozlátenej ocele, po obvode verzie Jewel môžeme nájsť až 68 brúsených krištáľov od rakúskeho výrobcu Swarowski.

Dostupnosť hodiniek je ohlásená už na marec tohto roka pre viac ako dve desiatky svetových trhov. V prvej vlne sa objavujú napríklad Spojené štáty a Veľká Británia, ale aj k nám bližšie krajiny ako Nemecko, Francúzsko, Švajčiarsko či Dánsko. Po nich by mala nasledovať aj expanzia do ďalších oblastí.

Cena hodiniek začína na 499 dolároch (približne 465 eurách) pri modeli Elegant, pričom za verziu Jewel si výrobca od zákazníkov zažiada 599 dolárov (približne 558 eur).

Zdroj: ZDNet, Huawei

Facebook komentár