Iba_polovica_bohatych_uvadza_ze_vedia_co_s_majetkom_po_smrti_2017

Očakáva sa, že milionári by mali v priebehu niekoľkých nasledujúcich desaťročí svojim deťom odovzdajú ich majetok v hodnote 30 biliónov amerických dolárov. Ale nová štúdia ukazuje, že ani deti týchto bohatých jednotlivcov a ani oni samotní nie sú pripravenými, pre tento rozsah dedičstva.

RBC Wealth Management sa na názory pýtala 3 105 jednotlivcov v USA, Veľkej Británii a Kanade s priemerným čistou hodnotou majetku na úrovni 4,5 milióna dolárov a minimálne 500 000 dolárov v investovateľných aktívach. Iba asi polovica respondentov prieskumu uviedlo, že majú pripravenú svoju vôľu a iba 1 zo 4 oznámil, že majú danú jasnú predstavu stratégie pri presune svojho bohatstva na ďalšiu generáciu.

Spoločnosť taktiež zistila, že bohatí rodičia čakajú príliš dlho, než začnú svoje deti informovať okolo svojich plánoch prevodu bohatstva a v priemere čakajú až kým nedosiahnu vek 27 rokov. Medzi najčastejšie dôvody pre oneskorenie patrí chýbajúca pripravenosť rodičov, alebo obava, že dediči ešte nie sú dostatočne vyspelí.

Súvisiace:
Ako zostať bohatý, keď sa takým stanete?
Milionári z generácie milénia zdedia veľké bohatstvo

V správe sa píše: “Napriek tak rozsiahlemu objemu peňazí pri prevode, dediči čelia rozsiahlym nejasnostiam,” … “Väčšina z nich nemá vôbec žiadnu predstavu, okolo predchádzajúcej prípravy. Bez predchádzajúcich pokynov alebo usmernení v priebehu procesu, sa jedinci ocitajú v tzv. vákuu.”

Dokonca aj tí, ktorí už dostali svoje dedičstvo, podľa RBS nemusia byť plne pripravení. Štúdia zistila, že iba 35 percent respondentov, ktorí už dedičstvo získali, boli informovaní o tom dopredu.

To platilo aj pre naozaj bohatých. Medzi tými, v hodnote viac ako $ 10 miliónov, menej ako polovica bola na svoje dedičstvo pripravená s predstihom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, MarketWatch

Facebook komentár